Trwa świetna seria Japończyków. Korea Południowa rozstrzelała Wietnam

Reprezentacja Japonii wygrała towarzyski mecz z Tunezją 2:0. To szóste zwycięstwo z rzędu tej drużyny. Efektownie w rywalizacji z Wietnamem wypadła za to Korea Południowa - wygrała aż 6:0.

Tomasz Galiński
radość reprezentantów Japonii Getty Images / Kenta Harada / Na zdjęciu: radość reprezentantów Japonii
Japończycy mogą żałować, że obecnie nie biorą udziału w żadnym turnieju mistrzowskim, bo są w wyśmienitej formie.

6:0 z Salwadorem, 4:1 z Peru, 4:1 z Niemcami, 4:2 z Turcją, 4:1 z Kanadą, a we wtorkowe popołudnie 2:0 z Tunezją. Nie zawsze rywal był z najwyższej półki i są to tylko gry towarzyskie, natomiast wyniki robią wrażenie.

W starciu z Tunezją bramkę w końcówce pierwszej połowy zdobył Kyogo Furuhashi, a po przerwie do siatki rywala trafił Junya Ito.

To dobry prognostyk przed rozpoczynającymi się w listopadzie eliminacjami mistrzostw świata w 2026 roku.

Świetnie na tle Wietnamu wypadła za to Korea Południowa. Wynik otworzył na samym początku Kim Min-jae, a później gospodarze ani myśleli się zatrzymywać. Najpierw do siatki trafił Hwang Hee-chan, później rywale sami strzelili sobie gola, a następnie z bramki cieszyli się Son Heung-min, Lee Kang-in i Jeong Woo-yeong. 6:0 brzmi bardzo okazale.

Japonia zagra w eliminacjach mundialu z Myanmar / Makau (16.11) oraz Syrią (21.11). Z kolei Korea Południowa będzie rywalizować z Singapurem (16.11) i Chinami (21.11).

Japonia - Tunezja 2:0 (1:0)
1:0 Kyogo Furuhashi 43'
2:0 Junya Ito 69'

Korea Południowa - Wietnam 6:0 (2:0)
1:0 Kim Min-jae 5'
2:0 Hwang Hee-chan 27'
3:0 Vo Minh Trọng (s.) 50'
4:0 Son Heung-min 60'