Nowe informacje w sprawie Salamona. Piłkarz składał wyjaśnienia w Szwajcarii

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Bartosz Salamon
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Bartosz Salamon
zdjęcie autora artykułu

Kiedy w organizmie Bartosza Salamona wykryto niedozwoloną substancję, w Lechu zapanowała konsternacja. Piłkarz został zawieszony przez UEFA i od kwietnia nie może grać. WP SportoweFakty dowiedziały się, kiedy zapadnie ostateczny werdykt.

W tym artykule dowiesz się o:

Z informacji WP SportoweFakty wynika, że dzisiaj, czyli w środę, Bartosz Salamon składał wyjaśnienia przed panelem dyscyplinarnym UEFA w siedzibie tej organizacji w Nyonie.

Wprawdzie obrońca Lecha wyjaśniał swój punkt widzenia już wcześniej, ale poproszono go jeszcze raz, osobiście, aby mógł zająć stanowisko w tej sprawie. Treść jego wyjaśnień nie jest nam znana, ale można się domyślić, że skoro Salamona zaproszono do Szwajcarii (nie w każdym przypadku tak się dzieje), to miał okazję odpowiedzieć na dodatkowe pytania członków organu, który podejmie ostateczną decyzję w jego sprawie. Przypomnijmy: po marcowym meczu Ligi Konferencji UEFA w organizmie Salamona wykryto niedozwoloną substancję – diuretyk. Również próbka B potwierdziła jego obecność u obrońcy Lecha.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bramkarz tylko patrzył... Co za gol!

Zawodnik został zawieszony i od tego momentu nie widzieliśmy go na boisku. Sprawa wciąż jest w toku, natomiast dzisiejsza wizyta Salamona w Nyonie to nowe wydarzenie w tej sprawie. I, jak wynika z informacji WP SportoweFakty, wszystko zmierza już do końca. Z tego co słyszymy, ostateczna decyzja UEFA w tej sprawie zostanie podjęta w ciągu 3-4 tygodni. Czyli najpóźniej za miesiąc wszystko będzie już jasne. W tym momencie nie da się przewidzieć jaka będzie kara. Widełki mówią o maksymalnie czterech latach w tym przypadku, choć to byłoby bardzo drastyczne i – jak się wydaje – o tak długiej karencji raczej nie ma mowy. Tak czy inaczej, okres oczekiwania ze strony Lecha i Salamona powoli dobiega końca. Piłkarz, zgodnie z przepisami o zawieszeniu, nie może trenować z drużyną. Z naszych informacji wynika, że Salamon przebywa we Włoszech, gdzie trenuje indywidualnie. Piotr Koźmiński, dziennikarz WP SportoweFakty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty