Nowy lider w II lidze. Wykorzystał wielki błąd

Zmiana na pierwszym miejscu w tabeli najniższego szczebla centralnego. Kotwica Kołobrzeg została liderem dzięki zwycięstwu 1:0 ze Stalą Stalowa Wola. Inne zaległe spotkanie Sandecji z Chojniczanką zakończyło się remisem 1:1.

Do starcia w Kołobrzegu nie doszło w weekend z powodu powołania Cezarego Polaka z Kotwicy do młodzieżowej reprezentacji. Drugoroczniak na szczeblu centralnym podjął beniaminka w środę i walczył o pozycję lidera. Zespół Macieja Bartoszka miał możliwość wykorzystania potknięcia KKS-u 1925 Kalisz w bezbramkowym meczu z Olimpią Elbląg.

Kotwica przeważała, ale w pierwszej połowie nie strzeliła gola. Duża w tym rola Mikołaja Smyłka, który odbił piłkę między innymi po strzałach Olafa Nowaka oraz Tomasza Kaczmarka. W jednej z sytuacji, po uderzeniu Sebastiana Murawskiego, gości uratował obrońca i wybił piłkę na korner.

Decydująca bramka na 1:0 dla kołobrzeżan padła w 61. minucie. Jonathan wybiegł sam na sam z Mikołajem Smyłkiem i pokonał bramkarza Stali. Cała sytuacja wynikła z ogromnego nieporozumieniem między Smyłkiem i kompanem z pola. Gościom z Podkarpacia pozostało ponad pół godziny na odpowiedź, ale przez całe spotkanie oddali zaledwie dwa uderzenia celne.

Jeszcze dłużej trzeba było poczekać na gola w innym zaległym spotkaniu Sandecji Nowy Sącz z Chojniczanką. Do bramki trafili podopieczni Łukasza Surmy w 78. minucie. Po golu na 1:0 Kamila Słabego piłkarze Sandecji wydawali się być na prostej drodze do odniesienia zwycięstwa, mimo to nie utrzymali wyniku. Chojniczanka doprowadziła do remisu 1:1 uderzeniem Grzegorza Szymusika.

13. kolejka II ligi:

Kotwica Kołobrzeg - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)
1:0 - Jonathan 61'

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka 1:1 (0:0)
1:0 - Kamil Słaby 78'
1:1 - Grzegorz Szymusik 85'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Kotwica Kołobrzeg awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?