Pięć bramek w sparingu Warty. Poznaniacy aktywnie wykorzystują przerwę reprezentacyjną

Sporo bramek i emocji w sparingu Warty Poznań z Zagłębiem II Lubin. Drużyna Dawida Szulczka pokonała na boisku w Opalenicy II-ligowca 3:2.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Warty Poznań WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Warty Poznań
Spotkanie podzielono na trzy 40-minutowe tercje. Zieloni zaczęli w najmocniejszym obecnie składzie i wtedy ich dominacja była bardzo widoczna.

Przełożyło się to na szybko zdobyte dwa gole. Wynik otworzył Miguel Luis, który wykorzystał rzut karny podyktowany za przewinienie na Dawidzie Szymonowiczu. 120 sekund później do siatki trafił natomiast testowany napastnik.

Na początku trzeciej części lubinianom udało się wyrównać, jednak ostatnie słowo należało do warciarzy. Jedenastkę zamienił na bramkę Wiktor Kamiński (on też został wcześniej sfaulowany przez jednego z rywali).

Dla poznaniaków był to drugi mecz kontrolny w trakcie obecnej przerwy reprezentacyjnej. Wcześniej podopieczni Dawida Szulczka wygrali 1:0 z Wisłą Płock.

W poniedziałek o godz. 19.00 - w ramach 12. kolejki PKO Ekstraklasy - Warta zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec.

Warta Poznań - Zagłębie II Lubin 3:2 (2:0, 2:0)
1:0 - Miguel Luis (k.) 17'
2:0 - zawodnik testowany 19'
2:1 - Wojciech Szafranek (k.) 85'
2:2 - Franciszek Antkiewicz 106'
3:2 - Wiktor Kamiński (k.) 108'

/grano 3 x 40 minut/

Skład Warty Poznań: Jędrzej Grobelny - Dimitrios Stavropoulos, Dawid Szymonowicz, Bogdan Tiru, Jakub Bartkowski, Mateusz Kupczak, Maciej Żurawski, Konrad Matuszewski, Stefan Savić, Miguel Luis, zawodnik testowany; grali także: Adrian Lis, Patryk Rychlik, Oskar Krzyżak, Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Wajman, Igor Stańczak, Szymon Rola, Jakub Paszkowski, Natan Jóskowski, Filip Malchrowicz, Filip Borowski, Dario Vizinger, Wiktor Kamiński, Filip Tonder, Bartłomiej Babiarz.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Warta Poznań utrzyma się w PKO Ekstraklasie?