Gol najwyższych lotów, a asysta? To trzeba zobaczyć [WIDEO]

Lech Poznań pokonał ŁKS Łódź 3:1 w sobotnim spotkaniu PKO Ekstraklasy. Pięknym golem mecz zakończył Kristoffer Velde. Wcześniej jednak otrzymał jeszcze lepsze podanie, którego autorem był Nika Kvekweskiri.

Dawid Franek
Nika Kvekweskiri zanotował kapitalną asystę Twitter / Nika Kvekweskiri zanotował kapitalną asystę
Do przerwy Lech Poznań prowadził 2:0 po bramkach Mikaela Ishaka. I choć w 63. minucie gola kontaktowego zdobył Stipe Juric, to ostatnie słowo należało do ekipy prowadzonej przez Johna van den Broma.

W 81. minucie z prawej strony boiska piłkę na kilkadziesiąt metrów w pole karne posłał Nika Kwekweskiri. Gruzin wymierzył kapitalnie swoje dogranie, które trafiło bezpośrednio na lewą nogę Kristoffera Velde. Norweg uderzył z pierwszej piłki i w kapitalny sposób zakończył akcję.

Mamy tutaj do czynienia z sytuacją, w której trudno ocenić, co było piękniejsze - asysta czy też bramka. Nie ma wątpliwości, że zagraniczni piłkarze Lecha pokazali w tej akcji klasę.

Lech ostatecznie dowiózł zwycięstwo 3:1 do końca, a to pozwoliło mu awansować na trzecią pozycję w ligowej tabeli.