Nierozważny faul w szlagierze Serie A. To musiało się tak skończyć [WIDEO]

Malick Thiaw skomplikował sprawę AC Milan w meczu z Juventusem. Już w pierwszej części gry sędzia odesłał defensor do szatni.

Rafał Szymański
faul Thiawa Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: faul Thiawa
Kibice obu tych drużyn ze zniecierpliwieniem czekali na niedzielą konfrontację. O godz. 20:45 gwizdek sędziego Maurizio Marianiego rozpoczął spotkanie pomiędzy AC Milan a Juventusem w dziewiątej kolejce Serie A.

Od pierwszej minuty wystąpili Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik. Za minimalnego faworyta uznawani byli mediolańczycy, jednak w pierwszej części gry na San Siro kibice nie doczekali się bramek.

Juventus wyprowadził kontratak w 40. minucie rywalizacji. Pod polem karnym Moise Kean walczył o piłkę z Malickiem Thiawem. Kiedy wydawało się, że napastnik wygrał ten pojedynek i stanie oko w oko z Antonio Mirante, defensor postanowił ratować się faulem.

Za akcją poszedł Milik, który rozłożył ręce po tym, jak Kean padł na murawę. Na reakcję arbitra nie trzeba było długo czekać. Sędzia Mariani wycenił faul na bezpośrednią czerwoną kartkę i Thiaw musiał opuścić murawę.

Po przerwie turyńczycy wykorzystali grę w liczebnej przewadze. Mirante skapitulował po uderzeniu Manuela Locatellego w 63. minucie.

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)