Inter wytrzymał ciśnienie. Ważny wynik w grupie Ligi Mistrzów

Ewentualne potknięcie w tym meczu sprowadziłoby kłopoty na finalistę poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. Interowi Mediolan nie powinęła się noga, a dzięki zwycięstwu 2:1 z Red Bullem Salzburg umocnił się na miejscu premiowanym awansem w grupie.

Mecz Ligi Mistrzów: Inter Mediolan - Red Bull Salzburg PAP/EPA / Matteo Bazzi / Mecz Ligi Mistrzów: Inter Mediolan - Red Bull Salzburg
Pod wodzą Simone Inzaghiego piłkarze Interu Mediolan przerwali niemoc w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W poprzednim sezonie nie zatrzymali się aż do finału, w którym wysoko zawiesili poprzeczkę Manchesterowi City. Ostatecznie jednak jeden gol zdecydował o porażce z Obywatelami w Stambule. Tym samym Nerazzurri musieli odłożyć w czasie marzenie o powrocie na szczyt europejskiej piłki.

Po dwóch meczach obecnej edycji Inter miał cztery punkty. W San Sebastian ratował go Lautaro Martinez, strzelając gola na 1:1 Realowi Sociedad. Następnie Nerazzurri pokonali 1:0 Benficę na San Siro. We wtorek podjęli kolejnego przeciwnika, a był nim Red Bull Salzburg, mający w grupie tylko o punkt mniej niż Inter.

Pierwszą, dużą szansę na gola miał właśnie Red Bull. Piłkarze z Salzburga wymienili podania między zdezorientowanymi przeciwnikami. Na końcu łańcuszka znalazł się Oscar Gloukh, ale swoim płaskim uderzeniem nie pokonał Yanna Sommera. Gospodarze dostali ostrzeżenie od Red Bulla.

Odpowiedź Interu była konkretna i nastąpiła w 19. minucie. Włoski zespół zdobył prowadzenie strzałem Alexisa Sancheza. Piłka dotarła do Chilijczyka po podaniu Davida Frattesiego, które zostało przytomnie przepuszczone do środka pola karnego. Obrona Red Bulla nie połapała się w ciągu zdarzeń równie szybko jak Alexis Sanchez i również Alexander Schlager nie zapobiegł bramce na 1:0.

Po trafieniu Alexisa Sancheza zespół z Mediolanu miał obok Bayernu Monachium najlepszą różnicę goli w topowych ligach w Europie. Bilans zepsuł się Nerazzurrim po przerwie, kiedy to padła bramka na 1:1. W 57. minucie Red Bull doprowadził do remisu strzałem Oscara Gloukha, który zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację podbramkową w pierwszej połowie.

Remis 1:1 nie utrzymał się długo. Inter miał trochę pretensji do sędziego i do samego siebie za niewykorzystane sytuacje podbramkowe, ale nie rozpaczał. W 64. minucie Hakan Calhanoglu strzelił na 2:1 z rzutu karnego. Turek nie miał problemu z wykorzystaniem jedenastki za faul na Davidzie Frattesim.

Przed końcem meczu piłka znalazła się raz jeszcze w bramce Red Bulla, ale gol Lautaro Martineza został anulowany z powodu spalonego. Tym samym gospodarze do końca musieli mieć się na baczności, żeby utrzymać skromny wynik 2:1.

Inter Mediolan - Red Bull Salzburg 2:1 (1:0)
1:0 - Alexis Sanchez 19'
1:1 - Oscar Gloukh 57'
2:1 - Hakan Calhanoglu (k.) 64'

Inter: Yann Sommer - Benjamin Pavard, Stefan de Vrij, Alessandro Bastoni - Denzel Dumfries (65' Matteo Darmian), Davide Frattesi, Hakan Calhanoglu (76' Kristjan Asllani), Henrich Mchitarjan (46' Nicolo Barella), Carlos Augusto - Lautaro Martinez (85' Davy Claassen), Alexis Sanchez (65' Marcus Thuram)

Red Bull: Alexander Schlager - Amar Dedić, Oumar Solet, Strahinja Pavlović, Andreas Ulmer - Luka Sucić, Mads Bidstrup (71' Karim Konate), Lucas Gourna-Douath (85' Nicolas Capaldo), Maurits Kjaergaard (71' Dorgeles Nene) - Oscar Gloukh (85' Amankwah Forson), Roko Simić (71' Petar Ratkov)

Żółte kartki: Mchitarjan (Inter) oraz Simić, Gourna-Douath (Red Bull)

Sędzia: Francois Letexier (Francja)