Pachniało sensacją, ale wszystko wróciło do normy. Osiem goli i trzy czerwone kartki

Do przerwy w spotkaniu Bayernu Monachium z SV Darmstadt było 0:0, a sędzia pokazał trzy czerwone kartki. Po zmianie stron dominowali już gospodarze. Bayern wygrał 8:0.

Łukasz Witczyk
czerwona kartka dla Joshuy Kimmicha Getty Images / Kevin Voigt / Na zdjęciu: czerwona kartka dla Joshuy Kimmicha
Bayern był zdecydowanym faworytem z SV Darmstadt 98. Cele obu zespołów na ten sezon są diametralnie inne. Monachijczycy walczą o kolejny tytuł mistrza kraju, a marzeniem gości jest utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przed pierwszym gwizdkiem zastanawiano się jedynie nad rozmiarami zwycięstwa Bayernu.

Jednak mecz rozpoczął się dla gospodarzy fatalnie. Już w 4. minucie taktycznym faulem "popisał się" Joshua Kimmich i sędzia postanowił wyrzucić go z boiska. Osłabiony Bayern próbował narzucić przeciwnikom swój styl gry, ale nie było to łatwe. Po kwadransie stan osobowy na boisku się wyrównał, a Klaus Gjasula musiał opuścić boisko.

W 19. minucie zatrzymał on nieprzepisowo rywala i sędzia nie miał wątpliwości. Po małym zamieszaniu i sprawdzeniu sytuacji przez VAR postanowił wyrzucić zawodnika Darmstadt z boiska. Nie była to ostatnia czerwona kartka w tym spotkaniu. Jeszcze przed przerwą przeciwnika podciął Matej Maglica i on też został odesłany do szatni.

Po chwili Bayern cieszył się z prowadzenia, ale na krótko. Okazało się - oczywiście po analizie VAR - że na minimalnym spalonym był Leroy Sane.

Po przerwie już wszystko wróciło do normy. Bayern rozpoczął kanonadę. W 51. minucie rywali napoczął Kane, a potem mieliśmy na Allianz Arenie strzelecki festiwal. Łącznie padło osiem goli.

Bayern Monachium - SV Darmstadt 98 8:0 (0:0)

***

Borussia M'gladbach - 1. FC Heidenheim 1846 2:1 (1:1)

3:2 - Arne Engels 82'

VfB Stuttgart - TSG 1899 Hoffenheim 2:3 (0:2)
0:1 - Grischa Proemel 5'
0:2 - Wout Weghorts (k.) 21'
1:2 - Chris Fuhrich 61'
1:3 - Robert Skov 66'
2:3 - Deniz Undav 74'

Werder Brema - 1.FC Union Berlin 2:0 (1:0) 1:0 - Robin Knoche (sam.) 38' 2:0 - Marvin Ducksch 75'