RC Lens było jak w Lidze Mistrzów. Przemysław Frankowski dostał wolne

RC Lens pokonało FC Nantes 4:0 w meczu 10. kolejki Ligue 1. Goście zaprezentowali się fatalnie w drugiej połowie i byli jedynie tłem dla rozpędzającego się rywala. Przemysław Frankowski spędził całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Tomasz Galiński
Florian Sotoca (z prawej) strzelił dwa gole ekipie FC Nantes Getty Images / Marcio Machado/Eurasia Sport Images / Na zdjęciu: Florian Sotoca (z prawej) strzelił dwa gole ekipie FC Nantes
Biorąc pod uwagę tylko sezon 2023/24, ten wynik można traktować jako niespodziankę, bo jednak zespół ze strefy spadkowej wygrał z 7. ekipą w stawce. Wiadomo jednak, że Lens gra w tym sezonie poniżej potencjału i nie można traktować tego zespołu jako kandydata do spadku. Szczególnie biorąc pod uwagę postawę w Lidze Mistrzów (2. miejsce w grupie na półmetku).

Wynik został otwarty w 27. minucie. Sędzia po obejrzeniu kilku powtórek zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego, bo kopnięty w "szesnastce" był Adrien Thomasson. Prowadzenie gospodarzom dał Florian Sotoca.

Swoją drogą był to jeden z najgorzej wykonanych rzutów karnych w historii piłki nożnej. Lekko, blisko środka bramki, po ziemi. Futbolówka jednak jakimś cudem przetoczyła się pod bramkarzem Nantes.

Prowadzenie podwyższył Facundo Medina mocnym strzałem z siedemnastu metrów. Huknął prawą nogą przy samym słupku, korzystając z zastanawiającej bierności zawodników Nantes. A asystę zanotował Sotoca, za którym całkiem udane spotkanie.

Na tym nie koniec, bo trochę później mieliśmy drugi rzut karny dla Lens. Piłkę ręką zagrywał Jean-Charles Castelletto. Sotoca zmylił bramkarza, strzelił znacznie lepiej niż przy pierwszym podejściu. Wynik ustalił zaś w samej końcówce Neil El Aynaoui.

Przemysław Frankowski tym razem dostał wolne od trenera. Cztery dni temu rozegrał 90 minut w meczu z PSV Eindhoven w Lidze Mistrzów i najwyraźniej potrzebował odpoczynku. Całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

RC Lens - FC Nantes 4:0 (1:0)
1:0 Florian Sotoca (k.) 27'
2:0 Facundo Medina 58'
3:0 Florian Sotoca (k.) 72'
4:0 Neil El Aynaoui 89'