Pech ulubieńca Probierza. Musi pauzować

Świeżo upieczony reprezentant Polski zmaga się z problemami. Patryk Peda opuścił kolejne spotkanie SPAL w ramach Serie C.

Rafał Szymański
Patryk Peda (w środku) PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Patryk Peda (w środku)
W 11. kolejce Serie C klub podejmował SEF Torres 1903 niżej notowane w tabeli trzeciej ligi włoskiej SPAL. Obie drużyny w pierwszej połowie napytały się problemów i grały w osłabieniu po czerwonych kartkach Luigiego Scotto oraz Emanuele Rao.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się zawodnik drużyny gości, czyli Riccardo Collodel. Faworyci odpowiedzieli bramką wyrównującą w 55. minucie, gdy Adama Diakite znalazł sposób na bramkarza. Po remisie 1:1 SEF Torres w dalszym ciągu jest liderem stawki swojej grupy w Serie C.

Niestety, w barwach zespołu przyjezdnych zabrakło Patryka Pedy. Środkowy obrońca zmagał się z kontuzją, jednak wiele wskazywało na to, że będzie gotowy na niedzielny mecz. Defensor opuścił również poprzednie spotkanie ligowe z udziałem SPAL. Trudno więc stwierdzić, jak długo potrwa jego pauza.

Kibice reprezentacji Polski byli w ciężkim szoku, gdy dowiedzieli się, że Michał Probierz zaprosił Pedę na październikowe zgrupowanie. Później młody zawodnik zagrał zarówno przeciwko Wyspom Owczym (2:0), jak i Mołdawią (1:1).

SEF Torres 1903 - SPAL 1:1 (0:1)
0:1 - Riccardo Collodel 4'
1:1 - Adama Diakite 55'

Magiczne uderzenie Isco na wagę wygranej. Hiszpan bohaterem (WIDEO)

Czy Peda powinien zostać powołany na kolejne zgrupowanie, jeśli będzie zdrowy?