Nowe doniesienia nt. pracy Vitala Heynena

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Vital Heynen w roli trenera reprezentacji Niemiec
WP SportoweFakty / Olga Król / Na zdjęciu: Vital Heynen w roli trenera reprezentacji Niemiec
zdjęcie autora artykułu

Vital Heynen jest obecnie selekcjonerem kobiecej kadry Niemiec. Pojawiają się jednak spekulacje, że znany w Polsce trener już wkrótce może powrócić do pracy z męską reprezentacją.

W tym artykule dowiesz się o:

W swoim CV Vital Heynen ma już kilka epizodów w reprezentacjach narodowych. Belgijski szkoleniowiec był trenerem męskiej kadry Niemiec (2012-2016), Belgii (2017-2018) i Polski (2018-2021).

Następnie 54-latek powrócił do pracy w Niemczech, lecz już nie z mężczyznami, a z żeńską reprezentacją. Kadra pod jego wodzą osiągała dość dobre wyniki: ćwierćfinał Ligi Narodów, 1/8 mistrzostw Europy.

Nie dziwi zatem fakt, że zainteresowanie pozyskaniem Heynena wyrażają inne federacje. Jak informuje "Teheran Times", Belg znalazł się w gronie faworytów do objęcia stanowiska selekcjonera w męskiej reprezentacji Iranu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się kończy stepowanie w butach sportowych

Przypomnijmy, że po niesatysfakcjonujących wynikach z posadą trenera pożegnał się Behrouz Ataei. Przedstawiciele irańskiego związku intensywnie rozglądają się za jego następcą i właśnie Vital Heynen jest jednym z ich kandydatów.

Irańczycy rozważają jednak też inne opcje. Rozpatrywane są również kandydatury m.in. Gianlorenzo Blenginiego, Władimira Alekno, Roberto Piazzy czy Peymana Akbariego. Dodajmy, że decyzja o zwolnieniu Behrouza Ataeia została podjęta po nieudanych kwalifikacjach olimpijskich.

Zobacz także: Polska siatkarka podjęła odważną decyzję Na takie wieści czekali kibice

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)