Mateusz Łęgowski przypomniał o sobie w Pucharze Włoch

Pomocnik powoływany do reprezentacji Polski zagrał po raz pierwszy w podstawowym składzie pod wodzą trenera Filippo Inzagiego. Mateusz Łęgowski asystował przy golu w wygranym 4:0 meczu Salernitany z Sampdorią.

Mateusz Łęgowski w barwach Salernitany Twitter / Salernitana / Mateusz Łęgowski w barwach Salernitany
Runda Pucharu Włoch jest rozgrywana jeszcze bez rozstawionych w drabince, najlepszych klubów poprzedniego sezonu w Serie A. Giganci rozpoczną rywalizację w następnej rundzie, a mowa o Napoli, Lazio, Interze, Milanie, Romie, Juventusie, Atalancie i Fiorentinie. W tym tygodniu są wyłaniani dla nich rywale.

Salernitana zagrała z powodzeniem o pierwsze zwycięstwo pod wodzą trenera Filippo Inzaghiego, który zastąpił na stanowisku Paulo Sousę. Drużyna ze Stadio Arechi zagrała z Sampdorią, która w poprzednim sezonie spadła z włoskiej elity. Wygrana 4:0 jest pierwszą Salernitany w meczu o stawkę od 13 sierpnia.

Mateusz Łęgowski po raz pierwszy zagrał w podstawowym składzie pod wodzą Filippo Inzaghiego. Były zawodnik Pogoni Szczecin przypomniał o sobie asystą przy pierwszym golu w 28. minucie. Później Salernitana poszła za uderzeniem, a na pierwszoplanowego zawodnika meczu wyrósł Loum Tchaouna. Młody Francuz zdobył dwa gole i doprowadził do wyniku 3:0. Za ustalenie rezultatu odpowiadał Jovane, który trafił na 4:0 w 86. minucie.

W pierwszym, wtorkowym meczu walka zakończyła się dopiero w dogrywce. Gol na 2:1 dla US Cremonese padł w czasie doliczonym do niej. Do bramki Cittadelli strzelił rzutem na taśmę doświadczony Massimo Coda i w ten sposób zapewnił awans spadkowiczowi z Serie A. Cremonese było na prowadzeniu wcześniej, ale nie potrafiło go utrzymać nawet grając jedenastu na dziesięciu, przez co nieomal musiało wziąć udział w konkursie rzutów karnych.