Sensacja w La Lidze! Beniaminek górą

Od ogromnej niespodzianki rozpoczęła się 12. kolejka La Ligi. Beniaminek Las Palmas pokonał na własnym stadionie Atletico Madryt 2:1.

Michał Piegza
Atletico Madryt walczyło na boisku rywala z Las Palmas PAP/EPA / PAP/EPA/Quique Curbelo / Atletico Madryt walczyło na boisku rywala z Las Palmas
Na pięciu wygranych z rzędu zakończyła się seria Atletico. Drużyna Diego Simeone dobrą passę zakończyła dość niespodziewanie, w wyjazdowej potyczce z beniaminkiem Las Palmas.

Kibice na gole czekać musieli do 2. połowy. W 51. minucie prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Kirian.

Drużyna z Madrytu szukała remisu, ale na kwadrans przed końcem to miejscowi trafili na 2:0. Atletico odpowiedziało za sprawą Alvaro Moraty osiem minut później.

Goście starali się wyrównać. Do 2. połowy arbiter dołożył osiem minut. To było zbyt mało dla drużyny Simeone, aby wywalczyć co najmniej punkt.

UD Las Palmas - Atletico Madryt 2:1 (0:0)
1:0 - Kirian 51'
2:0 - Ramirez 75'
2:1 - Morata 83'