Girona trzyma się mocno. Kolejna wygrana rewelacji La Ligi

Niemal nie do zatrzymania jest Girona. Wicelider La Ligi w sobotę odniósł kolejne zwycięstwo, pokonując w Pampelunie Osasunę 4:2.

Michał Piegza
Piłkarze Girony świętują kolejne ligowe zwycięstwo PAP/EPA / Flavius Daniliuc #5 / Piłkarze Girony świętują kolejne ligowe zwycięstwo
To jest sezon Girony. Zespół w dwunastym meczu rozgrywek odniósł dziesiąte zwycięstwo.

W sobotę rywalem wicelidera La Ligi była Osasuna. Mecz w Pampelunie dobrze rozpoczął się dla gości, którzy prowadzili.

Gospodarze pozbierali się i jeszcze przed przerwą wyrównali, a dziesięć minut po zmianie stron trafili na 2:1.

Jednak Girona kolejny raz pokazała moc. Do 71. minuty Osasunie udawało się utrzymywać wynik 2:1. Później jednak przyjezdni trafili trzy razy do siatki i zwyciężając 4:2 co najmniej do niedzieli awansowali na pozycję lidera La Ligi.

Ważne zwycięstwo odniósł Real Betis. Zespół z Sewilli 2:0 ograł Mallorcę. Z kolei Celta Vigo w końcówce dała się zaskoczyć Sevilli i mecz zremisowała.

1:1 - En Nesyri 84'

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Girona zakończy 2023 rok w pierwszej trójce La Ligi?