Stomil Olsztyn gasił "pożar" w II lidze

Stomil Olsztyn oddalił się od miejsc zagrożonych spadkiem dzięki zwycięstwu 2:1 w meczu ze Skrą Częstochowa. KKS 1925 Kalisz zgubił kolejne punkty w starciu z Olimpią Grudziądz.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Stomil Olsztyn w piątek znalazł się w strefie spadkowej, a w sobotę szybko się z niej ewakuował. Zdecydowało o tym zwycięstwo na własnym stadionie 2:1 ze Skrą Częstochowa, która złapała zadyszkę po dobrym okresie.

Wcześnie zdobyta bramka jeszcze nie zapewniła Stomilowi kompletu punktów, ponieważ Skra odpowiedziała na nią po przerwie. Drużyna z Warmii nie rozpamiętywała niepowodzenia i odzyskała prowadzenie uderzeniem Piotra Kurbiela.

Z kompletu punktów cieszyła się w sobotę również Pogoń Siedlce, która zwyciężyła 2:1 z Chojniczanką po odwróceniu wyniku. Najpierw wyrównała w minutach doliczonych do pierwszej połowy spotkania, a następnie zapewniła sobie komplet punktów golem w doliczonym czasie do drugiej części. Dobry finisz pozwolił Pogoni zrehabilitować się za niepowodzenie w Jastrzębiu-Zdroju i przynajmniej do niedzieli liderować w lidze.

Pozostałe dwa mecze zakończyły się remisami. KKS 1925 Kalisz ponownie zgubił punkty w zakończonym wynikiem 2:2 starciu z Olimpią Grudziądz. Wszystkie gole padły po przerwie - beniaminek obejmował prowadzenie, po czym niebawem je tracił. Będący na dnie tabeli Sandecja Nowy Sącz i Lech II Poznań nie poprawili znacząco swoich notowań za sprawą bezbramkowego remisu.

16. kolejka II ligi:

Stomil Olsztyn - Skra Częstochowa 2:1 (1:0)

1:2 - Mateusz Majewski 90'

KKS 1925 Kalisz - Olimpia Grudziądz 2:2 (2:2)

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?