Trwa kryzys Olympique Marsylia. RC Lens uratowało wygraną

RC Lens - bez Przemysława Frankowskiego - długo biło głową w mur, ale ostatecznie pokonało Olympique Marsylia 1:0. Gospodarze gola na wagę wygranej strzelili w 90. minucie.

Łukasz Witczyk
Jonathan Gradit Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Jonathan Gradit
Zarówno Olympique Marsylia, jak i RC Lens nie mogą zaliczyć początku sezonu do udanych. Zespoły, które miały walczyć o mistrzostwo kraju, są sklasyfikowane w połowie tabeli Ligue 1. RC Lens w ostatnich tygodniach wyszedł z kryzysu - nie przegrał w ostatnich pięciu meczach - i pnie się w ligowym zestawieniu. Odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku ekipy z Marsylii - jedna wygrana ostatnich pięciu starciach.

RC Lens było stroną przeważającą. Gospodarze grali bez Przemysława Frankowskiego, który cały mecz spędził na ławce rezerwowych, ale i tak nie mieli problemów ze stwarzaniem sobie okazji pod bramką przeciwnika. Długo brakowało im jednak skuteczności. Tak było do 90. minuty.

Wtedy to dogranie Angelo Fulginiego wykorzystał Jonathan Gradit i kibice w Lens oszaleli z radości. Ten gol dał wygraną gospodarzom. Bardzo ważną, bo dzięki niej wicemistrz Francji zajmuje już szóstą pozycję w tabeli. Marsylczycy są na 10. miejscu i bliżej im do strefy spadkowej niż do walki o europejskie puchary.

W niedzielę pierwsze w tym sezonie zwycięstwo odniósł Olympique Lyon, który na wyjeździe pokonał Stade Rennais. Triumfowały również ekipy Clermont Foot 63 i FC Metz, a mecz Lille OSC z Toulouse zakończył się remisem 1:1.