Emocje do końca w Fortuna I lidze. Czerwone kartki miały duże znaczenie

Dwa remisy 2:2 w niedzielnych meczach Fortuna I ligi. Motor Lublin podzielił się punktami z Wisłą Płock, a Stal Rzeszów z GKS-em Katowice. Po czerwonych kartkach osłabione zespoły traciły prowadzenie.

Motor Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Motor Lublin
Motor Lublin dwa razy wychodził na prowadzenie w meczu z Wisłą Płock, ale w obu przypadkach tracił zaliczkę. Już w 2. minucie Piotr Ceglarz zdobył gola dla beniaminka, ale po kwadransie najskuteczniejszy spośród płocczan Łukasz Sekulski doprowadził do remisu 1:1. W końcówce pierwszej połowy Sebastian Rudol zobaczył drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, co utrudniło grę podopiecznym Goncalo Feio.

Dziesięciu lublinian zdołało odzyskać prowadzenie strzałem Przemysława Szarka w 63. minucie, ale to nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa. Bramka na 2:2 padła już w doliczonym czasie za sprawą strzału doświadczonego Krzysztofa Janusa. Motor był jak dotąd specjalistą od końcówek meczów, ale tym razem to on został trafiony na finiszu.

Także wynikiem 2:2 zakończyło się starcie Stali Rzeszów z GKS-em Katowice. Drużyna z województwa śląskiego miała w nim dwubramkowe prowadzenie, a podwyższyła je już po czerwonej kartce dla Mateusza Marca w 52. minucie. GKS był blisko odniesienia zwycięstwa na terenie przeciwnika.

Stal Rzeszów ruszyła do wściekłego ataku i raz po raz sprawdzała strzałami Dawida Kudłę. Bramkarz katowiczan był w wysokiej formie i do czasu radził sobie z egzaminami. Sposób na jego pokonanie znalazł Adler. Napastnik Stali zdobył dwie bramki na miarę zdobycia punktu. Gol decydujący o remisie padł w 87. minucie.