Hutnik Kraków pozbierał się w II lidze po wstrząsie

Hutnik Kraków tym razem nie zmarnował prowadzenia i zwyciężył 2:0 z Olimpią Grudziądz. W innym sobotnim meczu Olimpia Elbląg pokonała 2:1 Chojniczankę.

piłkarze Hutnika Kraków WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Hutnika Kraków
O Hutniku Kraków zrobiło się głośno po przegranych 3:4 i 3:5 meczach z Lechem II Poznań i Kotwicą Kołobrzeg. Podopieczni Bartłomieja Bobli w obu spotkaniach byli na prowadzeniu 3:0. Już w tym tygodniu Hutnik wydał oświadczenie, w którym między innymi poinformował o rozstaniu z piłkarzami Dawidem Kubowiczem oraz Kamilem Wengerem.

Hutnik przeczekał czas naporu Olimpii i w końcówce pierwszej połowy meczu zdobył prowadzenie 1:0. Kamil Głogowski miał trochę szczęścia, a Kacper Górski dużo pecha. Piłka po płaskim strzale zza pola karnego najpierw odbiła się od słupka, następnie od pleców bramkarza aż znalazła się w sieci.

Krótko po przerwie Hutnik miał możliwość podwojenia przewagi w rewelacyjnej sytuacji podbramkowej. Marcin Wróbel zabrał piłkę nonszalancko wymieniającym podania przeciwnikom, ale spudłował w sytuacji sam na sam z Kacprem Górskim. Olimpia miała tym razem dużo szczęścia.

W 76. minucie Marcin Wróbel dopiął swego i poprawił się po zmarnowanej sytuacji podbramkowej. Po dośrodkowaniu Dominika Zawadzkiego napastnik Hutnika oddał strzał między linią obrońców beniaminka a Kacprem Górskim. W ten sposób podwyższył wynik na 2:0.

Tym razem Hutnik nie pozwolił sobie na stratę ani cząstki prowadzenia. Olimpia grała bezbarwnie w ofensywie, a jedyna szansa na poprawienie wyniku była przed Agwanem Papikjanem. Zmiennik nie wygrał pojedynku z Wiktorem Kaczorowskim i beniaminek nie zdołał przeprowadzić ani jednej akcji bramkowej.

W innym sobotnim meczu Olimpia Elbląg odniosła zwycięstwo 2:1 z Chojniczanką. Gospodarze wbili po jednym golu w obu połowach spotkania. Podopieczni Krzysztofa Brede odpowiedzieli tylko trafieniem kontaktowym.

17. kolejka II ligi:

Olimpia Grudziądz - Hutnik Kraków 0:2 (0:1)

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Hutnik Kraków zakończy rundę jesienną w górnej połowie tabeli?