Arsenal i Manchester United nie potknęli się w Premier League

Planowe zwycięstwa Arsenalu oraz Manchesteru United w Premier League. Pucharowicze zapewnili je sobie w drugich połowach. Po komplet punktów sięgnął również Everton.

Mecz Premier League: Arsenal FC - Burnley FC PAP/EPA / Daniel Hambury / Mecz Premier League: Arsenal FC - Burnley FC
Arsenal FC pracował na pierwszego gola w starciu z Burnley FC do czasu doliczonego w pierwszej połowie. Leandro Trossard nie zmarnował szansy od menedżera Mikela Artety i przymierzył do bramki po dograniu Bukayo Saki. Goście doprowadzili do remisu, ale tylko rozdrażnili w ten sposób przeciwnika. Arsenal tym razem zdobył zaliczkę aż 3:1 strzałami Williama Saliby oraz Ołeksandra Zinczenki. Na to Burnley już nie odpowiedziało.

Manchester United powrócił do gry w Premier League po kolejnym wstydliwym występie i porażce 3:4 z FC Kopenhaga w Lidze Mistrzów. W tym meczu podopieczni Erika ten Haga nie wykorzystali prowadzenia 2:0, ani 3:2. W angielskiej lidze zagrali z beniaminkiem Luton Town i po niespełna godzinie zdobyli gola na 1:0 strzałem Victora Lindelofa. Okazało się to trafienie na miarę kompletu punktów.

O godzinie 16 w Londynie rozpoczął się jeszcze jeden mecz i rozpoczął się od mocnego uderzenia. Nie minęło pięć minut i Crystal Palace oraz Everton wymienili się ciosami. Zrobiło się po nich 1:1. Krótko po przerwie drużyna z Liverpoolu znów skutecznie zaatakowała i po strzale Abdoulaye'a Doucoure miała zaliczkę 2:1, a skoro zwrotów akcji było jeszcze za mało, to dopiero bramka na 3:2 zapewniła komplet punktów Evertonowi.