Andrzej Duda na pierwszym posiedzeniu Sejmu. Nagle zaczął mówić o Euro

Prezydent RP Andrzej Duda rozpoczął pierwsze posiedzenie Sejmu X kadencji. W orędziu nie zabrakło także nawiązania do sportu. - Nie bójmy się marzyć - mówił.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Prezydent Anrzej Duda przemawia na sali sejmowej w Warszawie podczas posiedzenia inaugurującego X kadencję izby PAP / Radek Pietruszka / Prezydent Anrzej Duda przemawia na sali sejmowej w Warszawie podczas posiedzenia inaugurującego X kadencję izby
W poniedziałek, 13 listopada, rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej. Tradycyjnie głos zabrał także prezydent kraju Andrzej Duda (więcej na temat orędzia przeczytasz TUTAJ).

Okazuje się, że w orędziu pojawiły się także nawiązania do sportu. Prezydent RP przypomniał m.in. o organizacji przez Polskę i Ukrainę piłkarskich mistrzostw Europy 2012.

- To dzisiaj rozstrzygają się losy Polski na dziesięciolecia. I nie stać nas na bezczynność. Nie stać nas na brak ambicji. Nie stać nas na podporządkowywanie się. Potrzebujemy inwestycji. Ale potrzebujemy też wyzwań, które dadzą nam impuls do działania. Takim impulsem było swego czasu polsko-ukraińskie Euro 2012 - powiedział Duda.

ZOBACZ WIDEO: Powiedział o kolejnym wyzwaniu Igi Świątek. "To wyczerpujący turniej"

Prezydent przypomniał, że nad organizacją mistrzostw Europy pracowało kilka rządów od 2005 r., gdy przyjęto uchwałę, popierającą organizację turnieju, aż do rozpoczęcia turnieju 7 lat później. - To był olbrzymi sukces naszego kraju i społeczeństwa ponad podziałami politycznymi. Zostało uzyskane przez jedną stronę sceny politycznej, a zrealizowane za rządów drugiej sceny politycznej i było sukcesem Polski. Wspólnym - dodał.

Tymi słowami nawiązał do niedawnej deklaracji dot. organizacji igrzysk olimpijskich 2036 w Warszawie. - Udowodniliśmy, że potrafimy wspaniale zorganizować wielką imprezę, wielkie wydarzenie sportowe. Takim impulsem może być w przyszłości organizacja przez Polskę igrzysk olimpijskich. Nie bójmy się marzyć, ale bądźmy ambitni i realizujmy nasze marzenia - stwierdził Duda.

Czytaj teżTuż przed wyborami prezydent Duda ogłosił wielki plan. "Temat nie został zużyty"

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy Polska powinna ubiegać się o organizację igrzysk olimpijskich?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×