Problemy zawodników Lecha Poznań. Padli ofiarą hakerów

Młodzi piłkarze Lecha Poznań w ostatnim czasie raz po raz tracą konta w mediach społecznościowych. Sprawę tą szczegółowo opisał "Głos Wielkopolski", a głos na platformie X (dawniej Twitter) zabrał już rzecznik klubu.

Jakub Fordon
Jakub Fordon
Lech II Poznań WP SportoweFakty / Szymon Mierzyński / Na zdjęciu: Lech II Poznań
W ostatnim czasie hakerzy postanowili zaatakować konta w mediach społecznościowych młodych piłkarzy Lecha Poznań. To skutkuje tym, że zawodnicy tracą je na zawsze, bo niezwykle trudno jest je odzyskać.

Wśród ofiar znaleźli się Maksymilian Dziuba, Norbert Pacławski, Bartłomiej Juszczyk oraz Patryk Waliś, który nie jest już zawodnikiem Kolejorza. Wszyscy w podobnym czasie przestali mieć dostęp, a całą sprawę nagłośnił "Głos Wielkopolski".

Jeżeli chodzi o konto Pacławskiego, to przejęła je osoby z Azji. Na ten moment zmieniono jego nazwę, a raz po raz publikowane są tam reklamy oraz zdjęcia w języku wietnamskim. Pozostało jednak kilka fotografii należących do zawodnika Lecha.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: film obejrzało pół miliona osób. Gwiazdor Realu zachwycił

Z kolei na kontach pozostałych piłkarzy wciąż pojawiają się treści związane zarówno z nimi, jak i z poznańskim klubem. Problem polega jednak na tym, że za wszystkim stoją hakerzy, którzy postanowili wcielić się w młodych zawodników.

Zdecydowanie największy problem ma na ten moment Dziuba. Osoba, która przejęła jego konto, próbuje wręcz zniszczyć jego wizerunek. Wszystko za sprawą polubienia wpisu dotyczącego alkoholu.

"Krótkie ogłoszenie: dostajemy sygnały, że przejęte zostały konta w SM niektórych naszych młodych zawodników. Autorami treści publikowanych z tych kont nie są nasi piłkarze. Działamy, żeby pomóc w walce z takimi cyberatakami" - napisał na swoim oficjalnym profilu na platformie X (dawniej Twitter) Maciej Henszel, rzecznik prasowy Lecha.

Przeczytaj także:
W takich koszulkach Polacy wyszli na boisko. Ważny gest

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×