Motor Lublin wraca do gry o awans. Niecodzienna sytuacja w Rzeszowie

Motor Lublin zwyciężył 3:2 z Resovią i po sobotnich meczach w Fortuna I lidze traci tylko punkt do wicelidera Odry Opole. Trzy gole na własnym stadionie zdobyła również Stal Rzeszów, a w końcówce w bramce pokonanych stanął zawodnik z pola.

Motor Lublin WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Motor Lublin
Nie brakowało goli w sobotnich meczach na zapleczu PKO Ekstraklasy. W trzech spotkaniach padło ich 13. Motor Lublin powrócił do strefy barażowej dzięki zwycięstwu 3:2 z Resovią. Był faworytem tego spotkania i wykonał swoje zadanie.

W 8. minucie Resovia podniosła poziom trudności meczu podopiecznym Goncalo Feio, ponieważ zdobyła prowadzenie 1:0 strzałem Adriana Łyszczarza. Nie zakończyła się pierwsza połowa i Motor odwrócił wynik na 2:1 bramkami Piotra Ceglarza oraz Sebastiana Rudola. Nie był to absolutnie koniec emocji, ponieważ Resovia odrobiła stratę uderzeniem Kelechukwu Ibe-Tortiego. Decydujący cios zadał gościom Piotr Ceglarz, który trafił na 3:2 z rzutu karnego w 72. minucie.

Stal Rzeszów zwyciężyła 3:0 z Górnikiem Łęczna. Wypunktowała uznawaną za solidną defensywę po przerwie. Pierwsza bramka była pechowa, ponieważ piłka jako ostatnia odbiła się od golkipera łęcznian Macieja Gostomskiego. Następnie Stal kontynuowała natarcie, a ostatniego gola Adler da Silva wbił nominalnemu obrońcy Souleymane'owi Cisse. Musiał on awaryjnie stanąć między słupkami po czerwonej kartce dla Macieja Gostomskiego.