Wygrana Stomilu w śnieżycy. Kolejna roszada na pozycji wicelidera II ligi

W czterech z sześciu sobotnich meczów w II lidze zwyciężali gospodarze. Stomil Olsztyn opuścił strefę spadkową, a KKS 1925 Kalisz powrócił na drugie miejsce premiowane awansem.

piłkarze Stomilu Olsztyn WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: piłkarze Stomilu Olsztyn
Do konfrontacji zespołów walczących o utrzymanie doszło w Olsztynie. Stomil pokonał 2:0 GKS Jastrzębie dzięki dwóm strzałom w drugiej połowie. W otwarciu wyniku krótko po przerwie pomógł błąd Grzegorza Drazika w postaci niedokładnego wybicia piłki. Karę wymierzył za niego Daniel Pietraszkiewicz. Druga bramka padła już w doliczonym czasie. Stomil dzięki kompletowi punktów, wywalczonemu w śnieżycy, opuścił strefę spadkową.

KKS 1925 Kalisz wrócił na drugie miejsce premiowane awansem. Drużyna Pawła Ozgi wygrała 3:1 z Zagłębiem II Lubin. W ofensywie nie próżnowali jej liderzy Hubert Sobol oraz Nestor Gordillo, którzy strzelili po jednym golu. Drużyna z Wielkopolski odskoczyła na trzy punkty w tabeli od Raduni Stężyca, która poniosła porażkę 1:3 na stadionie Hutnika Kraków.

Konfrontacja w Kaliszu to tylko jedna z trzech sobotnich, w których zwycięzcy odwrócili wynik. Polonia Bytom straciła pierwszego gola w meczu z Olimpią Grudziądz, mimo to wygrała 2:1. Ambicję pokazała również Chojniczanka, która zwyciężyła 2:1 z Lechem II Poznań, choć przegrywała przez ponad godzinę.

Do jedynego podziału punktów doszło w Krakowie, a wszystkie gole w zremisowanym 2:2 meczu Sandecji Nowy Sącz ze Skrą Częstochowa padły w pierwszej połowie. Prowadzili gospodarze, prowadzili goście, ale utrzymać zaliczki na dłużej nie udało się ani jednym, ani drugim. Z kolei po przerwie piłka nie słuchała zawodników ofensywnych obu klubów.

19. kolejka II ligi:

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 2:0 (0:0)
1:0 - Daniel Pietraszkiewicz 47'
2:0 - Michał Karlikowski 90'

KKS 1925 Kalisz - Zagłębie II Lubin 3:1 (1:1)
0:1 - Cyprian Popielec 35'
1:1 - Mateusz Żebrowski 40'
2:1 - Nestor Gordillo 70'
3:1 - Hubert Sobol 77'

Hutnik Kraków - Radunia Stężyca 3:1 (2:1)
1:0 - Deniss Rakels 4'
2:0 - Krzysztof Świątek (k.) 25'
2:1 - Michał Biskup 41'
3:1 - Krzysztof Świątek (k.) 78'

Polonia Bytom - Olimpia Grudziądz 2:1 (1:1)

1:2 - Sebastian Golak 89'

Sandecja Nowy Sącz - Skra Częstochowa 2:2 (2:2)
1:0 - Mikołaj Kwietniewski (k.) 11'
1:1 - Jan Ciućka 20'
1:2 - Olivier Wypart 25'
2:2 - Mikołaj Kwietniewski (k.) 32'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Stomil Olsztyn utrzyma się w tym sezonie w II lidze?