"Musimy to zmienić". Xavi z apelem do swoich piłkarzy

FC Barcelona znów straciła punkty. Tym razem mistrzowie Hiszpanii zremisowali na wyjeździe z Rayo Vallecano 1:1. Po meczu trener Xavi wystosował apel do swoich podopiecznych.

Łukasz Witczyk
Xavi Getty Images / Angel Martinez / Na zdjęciu: Xavi
Po raz kolejny w tym sezonie FC Barcelona zawiodła. Duma Katalonii spisała się poniżej oczekiwań w wyjazdowym starciu przeciwko Rayo Vallecano. Gospodarze prowadzili od 39. minuty po golu Unaia Lopeza. Barca starała się doprowadzić do wyrównania, ale była nieskuteczna.

To udało się dopiero w 82. minucie. Alex Balde urwał się lewą stroną, dośrodkował, Robert Lewandowski starał się uderzyć głową, ale uprzedził go Florian Lejeune i wpakował piłkę do własnej bramki.

FC Barcelona po tym remisie może stracić kolejne punkty do czołówki. Obecnie zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a prowadząca Girona ma nad nią trzy punkty przewaga. Może ona wzrosnąć do sześciu "oczek" już w poniedziałek.

Niezmiennie celem Barcy jest obrona mistrzowskiego tytułu. Z taką grą może być jednak o to bardzo trudno. Po spotkaniu z Rayo Vallecano do swoich zawodników zaapelował trener Xavi.

- Jeśli chcemy zdobywać tytuły, musimy zmienić naszą mentalność. Budzimy się podczas meczów, gdy jest już za późno. Znów mieliśmy dobrą drugą połowę, ale to nie wystarczy. Tracimy ważne punkty i trzeba być samokrytycznym po takim meczu - powiedział Xavi w rozmowie z "Mundo Deportivo".

FC Barcelona już we wtorek 28 listopada zagra kolejny mecz. Rywalem będzie Dumy Katalonii będzie FC Porto.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy FC Barcelona zostanie mistrzem Hiszpanii?