Polacy w ligach zagranicznych: Bramki Zieńczuka, Bąka, Włodarczyka oraz Stolpy

Spośród polskich piłkarzy grających w czołowych i mniej znaczących ligach zagranicznych bramki zdobyli: Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi), Jacek Bąk (Austria Wiedeń), Piotr Włodarczyk (OFI Iraklion) oraz Tomasz Stolpa (Qəbələ FK). Na wszystkich boiskach europejskich ujrzeliśmy 24 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Marek Zieńczuk zdobył bramkę w meczu z Paniónios 1:2 (0:1). Polak zdobył gola na 1:1 w 55. minucie. Był to jego pierwszy gol w tym sezonie. Zieńczuk rozegrał pełne 90 minut. Drugi grający w Xánthi Polak Mariusz Kukiełka znalazł się poza kadrą.

Jacek Bąk strzelił jedyną bramkę w meczu przeciwko SK Sturm Graz 1:0 (1:0). Były reprezentant Polski pokonał bramkarza gości w 18. minucie strzałem głową po rzucie rożnym. Bąk rozegrał cały mecz i został ukarany żółtą kartką.

Piotr Włodarczyk zdobył bramkę przeciwko Panetolikós 1:1 (1:1). Polak zdobył gola w 12. minucie. Były zawodnik Zagłębia Lubin przebywał na boisku cały mecz i było to dla niego pierwsze trafienie w Beta Ethniki.

Tomasz Stolpa zdobył dwa gole w meczu z Muğan Salyan 3:0 (2:0). Polak rozegrał cały mecz, wpisując się na listę strzelców w 32. oraz 42. minucie spotkania.

To nie wszystkie występy Polaków za granicą. Kilka drużyn będzie kończyło kolejki w swoich ligach w poniedziałek i tak:

Zespół APOEL Nikozja, których barw bronią Kamil Kosowski, Marcin Żewłakow i Adrian Sikora rozegra swoje spotkanie o godzinie 18:00 z A.P.E.P.

W lidze greckiej dojdzie do polskiego pojedynku. O godzinie 15:45 AEK Ateny (Roger Guerreiro) podejmować będą u siebie Larisę (Arkadiusz Malarz).

Mecz rozegra w poniedziałek także Alemmania Aachen (Łukasz Szukała), która podejmować Hansę Rostock. Spotkanie zaplanowane jest na 20:15.

Także Steaua Bukareszt, której barw bronią Rafał Grzelak i Paweł Golański swój mecz rozegrają w poniedziałek z Unireą o godzinie 19:30 w Bukareszcie.

Natomiast liga ukraińska z powodu epidemii tzw. "świńskiej grypy" odwołała wszystkie spotkania, więc w ten weekend nie mogliśmy zobaczyć Mariusza Lewandowskiego (Szachtar Donieck) oraz Marcina Burkhardta (Metalist Charków).

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - rezerwowy w meczu ligowym z Chelsea (0:1)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - poza kadrą w meczu ligowym z Wolverhampton (4:1)

The Championship
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - do 57. minuty w meczu ligowym z Bristol City (1:1)
Grzegorz Rasiak (Reading FC) - do 61. minuty w meczu ligowym z Ipswich Town (1:1)

League One
Paweł Abbott (Oldham Athletic) - poza kadrą w meczu Pucharu Anglii z Leeds (0:2)
Marek Saganowski (Southampton) - poza kadrą w meczu Pucharu Anglii z Bristol Rovers (3:2)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu Pucharu Anglii z Bristol Rovers (3:2)

League Two
Artur Krysiak (Burton Albion) - 90 minut w meczu Pucharu Anglii z Oxford City (3:2)

Austria

Jacek Bąk (Austria Wiedeń) - 90 minut, bramka i żółta kartka w meczu z Sturm Graz (1:0)

Azerbejdżan

Tomasz Stolpa (FK Qəbələ) - 90 minut i dwie bramki w meczu ligowym z Muğan Salyan (3:0)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - długotrwała kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z KRC Genk (2:0)
Dawid Janczyk (KSC Lokeren) - od 80. minuty w meczu ligowym z KV Kortrijk (0:0)

Cypr

Łukasz Sosin (Anorthosis Famagusta) - rezerwowy w meczu ligowym z Ethnikos Achnas (2:1)
Maciej Żurawski (Omonia Nikozja) - od 76. minuty w meczu ligowym z Enosis Paralimni (4:0)

Francja

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - rezerwowy w meczu ligowym z Le Mans (1:0)
Ireneusz Jeleń (AJ Auxerre) - do 90. minuty w meczu ligowym z Le Mans (1:0)
Ludovic Obraniak (Lille OSC) - rezerwowy w meczu ligowym z Girondins Bordeaux (2:0)

Grecja

Alpha Ethniki

Marcin Baszczyński (Atromitos) - 90 minut w meczu ligowym z Ergotelis Iraklion (0:0)
Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Olympiakosem Pireus (1:1)
Mariusz Kukiełka (Skoda Xanthi) - poza kadrą w meczu ligowym z Panionios Ateny (1:2)
Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Panionios Ateny (1:2)
Mirosław Sznaucner (PAOK) - 90 minut w meczu ligowym z Panthrakikos Komotini (2:1)
Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - 90 minut w meczu ligowym z Iraklisem Saloniki (1:1)

Beta Ethniki
Piotr Włodarczyk (OFI Iraklion) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Penetolikos (1:1)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (Roda Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z Sparta Rotterdam (2:1)
Paweł Wojciechowski (SC Heerenveen) - poza kadrą w meczu ligowym z FC Utrecht (3:2)
Arkadiusz Radomski (NEC Nijmegen) - 90 minut w meczu ligowym z RKC Waalwijk (0:1)

Jupiler Leauge
Michał Janota (Excelsior Rotterdam) - rezerwowy w meczu ligowym z Cambuur Leeuwarden (2:1)

Niemcy

Bundesliga

Tomasz Zdebel (Bayer Leverkusen) - od 89. minuty w meczu ligowym z Eintrachtem Frankfurt (4:0)
Tomasz Bobel (Bayer Leverkusen) - rezerwowy w meczu ligowym z Eintrachtem Frankfurt (4:0)
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - do 88. minuty w meczu ligowym z Werderem (1:1)
Artur Wichniarek (Hertha Berlin) - 90 minut w meczu ligowym z 1. FC Koeln (0:1)
Łukasz Piszczek (Hertha Berlin) - do 83. minuty w meczu ligowym z 1. FC Koeln (0:1)
Jacek Krzynówek (Hannover 96) - rezerwowy w meczu ligowym z HSV (2:2)

Portugalia

Paweł Kieszek (SC Braga) - rezerwowy w meczu ligowym z Vitorią Guimaraes (0:1)
Przemysław Kaźmierczak (Vitoria Setubal) - 90 minut w meczu z SC Olhanense (0:0)

Rosja

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - od 46. minuty w meczu ligowym z Spartak Nalczik (4:2)
Krzysztof Łągiewka (Kubań Krasnodar) - poza kadrą w meczu ligowym z FK Moskwa (3:3)
Rafał Murawski (Rubiń Kazań) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowego z CSKA Moskwa (2:0)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Falkirk (3:3)
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Falkirk (3:3)
Dawid Kucharski (Hearts of Midlothian) - rezerwowy w meczu ligowym z Hibernian (0:0)

Turcja

Marcin Kuś (İstanbul Büyükşehir) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Antalyaspor (1:0)

Włochy

Serie A

Błażej Augustyn (Catania Calcio) - od 41. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Napoli (0:0)