Porównał Lewandowskiego do... kobiety. "Następuje proces starzenia"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Getty / WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Zbigniew Boniek
Getty Images / Getty / WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Robert Lewandowski i Zbigniew Boniek
zdjęcie autora artykułu

W ostatnim czasie Robert Lewandowski jest krytykowany za swoją grę w FC Barcelonie przez hiszpańskie media. Na kanale "Foot Truck" jego dyspozycję skomentował Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN nawiązał do wieku napastnika.

W tym roku Robert Lewandowski skończył 35 lat. W tym sezonie w wielu spotkaniach prezentuje się poniżej oczekiwań. Niektórzy nawet twierdzą, że to swego rodzaju znak, że jego "piłkarska wielkość" się kończy. Zwracają na to uwagę choćby hiszpańscy dziennikarze, którzy bacznie obserwują jego poczynania w barwach FC Barcelony.

Ciekawie na temat Lewandowskiego wypowiedział się Zbigniew Boniek. Legendarny polski piłkarz, a obecnie wiceprezydent UEFA, nawiązał do... płci żeńskiej.

- Proces starzenia pięknych kobiet, a sportowcy to są piękne kobiety, nigdy nie jest łatwy. Bo w naszej pamięci, w naszych sercach mamy zdjęcie tej kobiety, która była piękna i młoda, a potem następuje proces starzenia. Tak samo jest z piłkarzami. Nas nie interesuje, jak się starzeje piłkarz "no name", tylko jak się starzeje Robert Lewandowski i kilku innych. Nie da się ukryć, że to kiedyś następuje - podkreślił w rozmowie z kanałem "Foot Truck".

ZOBACZ WIDEO: Co Polacy myślą o reprezentacji Polski i Michale Probierzu? "Oglądałem. Źle zrobiłem"

Boniek nie uważa, że Lewandowskiego należy skreślać. Przyznaje jednak, że musimy trochę inaczej patrzeć teraz na jego występy.

- Obecnie jest mu troszeczkę trudniej, wynika to z wielu powodów. Każdy zawodnik może mieć czasami obniżkę formy. Wiadomo, że jego status w Barcelonie jest nieco inny niż w Bayernie. Tam musi ciągle coś udowadniać. Poza tym w Bayernie wszystko było zrobione dla Roberta, pod niego. Robert był takim terminalem, który łączył wszystko. I wszyscy tam tak funkcjonowali wokół niego - dodał.

Na koniec Boniek wprost stwierdził, że to nie jest moment, kiedy to kibice mają się o niego bać. Przynał bowiem, że to dla przeciwników jest problemem, a nie dla tych, którzy o nim mówią.

W tym sezonie w barwach FC Barcelony Lewandowski rozegrał 16 spotkań, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki. Zdobył 8 bramek i zaliczył 4 asysty.

Czytaj także: FC Barcelona pewna wygrania grupy. Robert Lewandowski ponownie cieniem samego siebie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Robert Lewandowski będzie jeszcze ważnym ogniwem FC Barcelony?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (4)
avatar
kareta
3.12.2023
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Panowie dziennikarze dlaczego zajmujecie się tylko Lewandowskim, to nie ma już innego Polskiego dobrego piłkarza? Dajcie chłopu już trochę spokoju i wyciszenie się . Gdyby ktoś o was pisał w Czytaj całość
avatar
glacja
29.11.2023
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Czujny jest słabowity od urodzenia, bo wykluł się ze zbuka. Dobrze, że ma dostęp do internetu, bo siedząc cały dzień w stodole ma nieboraczek jakieś zajęcie.  
avatar
pan na włościach
29.11.2023
Zgłoś do moderacji
1
2
Odpowiedz
#czujnego przyjąłem na parobka ale okazał się słabowity, stawiam go więc w polu za stracha na wróble, albo trzymam w stodole - szczury uciekają od jego woni.  
avatar
czujny
28.11.2023
Zgłoś do moderacji
4
2
Odpowiedz
Kiedyś był po prostu drewnem, teraz dodatkowo jest pośmiewiskiem instagrama i zbukiem, który niebawem trafi do zakładu karnego.