Piłkarz Realu przeszedł do historii. Lepszy był tylko Messi

Real Madryt wygrał mecz Ligi Mistrzów z SSC Napoli 4:2, a jedną z bramek dla Królewskich zdobył Nicolas Paz. Tym samym Argentyńczyk przeszedł do historii tych rozgrywek.

Łukasz Witczyk
Nicolas Paz Getty Images / Diego Souto/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Nicolas Paz
W tym sezonie Real Madryt kroczy w rozgrywkach Ligi Mistrzów od zwycięstwa do zwycięstwa. Po pięciu kolejkach Królewscy mają na swoim koncie komplet 15 punktów i są już pewni gry w 1/8 finały najbardziej prestiżowych europejskich rozgrywek klubowych.

W środę na Santiago Bernabeu Real wygrał z SSC Napoli 4:2. Po 9 minutach gospodarze przegrywali po golu Giovanniego Simeone, ale jeszcze przed przerwą zdołali odwrócić losy spotkania. Gole strzelali Rodrygo i Jude Bellingham.

W drugiej części gry wyrównał Zambo Anguissa, ale to wszystko, na co tego wieczora było stać drużynę z Neapolu. Za to w 84. minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Nicolas Paz. To był kluczowy moment spotkania.

Tym samym Paz zapisał się w historii Ligi Mistrzów i argentyńskiego futbolu. Jest bowiem drugim najmłodszym strzelcem gola pochodzącym z Argentyny w tych rozgrywkach. Miał dokładnie 19 lat i 82 dni.

Z wyliczeń statystyków wynika, że młodszy był tylko jeden Argentyńczyk. Był nim Lionel Messi, który strzelił debiutanckiego gola w LM w listopadzie 2005 roku. Zrobił to w meczu przeciwko Panathinaikosowi, mając 18 dni i 131 dni.

Dostaliśmy potwierdzenie ws. "Lewego". "Piszę to z bólem serca"
Reprezentanci staną do walki. Tomasz Hajto: "Charakteru mi nie złamią"