Zagrali o nietypowej porze w Lidze Konferencji Europy. Wszystko przez pogodę

Rozpoczęła się przedostatnia kolejka w grupach Ligi Konferencji Europy. Pierwszy gwizdek w meczu Breidabliku z Maccabi Tel Awiw był już o godzinie 14 czasu polskiego. Wszystko przez alarmujące prognozy pogody. Wygrało 2:1 Maccabi.

Islandzki Breidablik w rundzie jesiennej w 2023 roku Instagram / Breidablik / Islandzki Breidablik w rundzie jesiennej w 2023 roku
UEFA, w porozumieniu z zespołami oraz sędziami, przychyliła się do prośby gospodarzy o przełożenie godziny rozpoczęcia meczu. Prognoza w islandzkim Kopavogur zapowiadała załamanie pogody w godzinach wieczornych. Dlatego gra rozpoczęła się o godzinie 14:00 czasu polskiego.

Maccabi Tel Awiw czuło się dobrze w wyspiarskiej aurze i po pierwszej połowie prowadziło z Breidablikiem 1:0 dzięki strzałowi Dana Bitona w 35. minucie. Goście pozostali w ataku i następnie była jeszcze nieuznana bramka Dora Peretza, która mogła dać dużo spokoju gościom.

Niewykorzystana okazja zemściła się i w 61. minucie Breidablik doprowadził do remisu 1:1 strzałem Gisliego Eyjolfssona. Rywalizacja rozpoczęła się częściowo od początku, tylko czasu na rozstrzygnięcie pojedynku pozostało znacznie mniej.

Zrobiło to Maccabi, a bramka na 2:1 Erana Zahaviego nie tylko zapewniła komplet punktów, ale również awans. Drużyna z Izraela przesunęła się na pierwsze miejsce w grupie, którego będzie bronić przed KAA Gent. Na trzeciej lokacie jest Zoria Ługańsk z minimalną szansą na pozostanie na wiosnę w Lidze Konferencji Europy. Breidablik zamyka stawkę z kompletem pięciu porażek.

Breidablik - Maccabi Tel Awiw 1:2 (0:1)
0:1 - Dan Biton 35'
1:1 - Gisli Eyjolfsson 61'
1:2 - Eran Zahavi 82'

Breidablik: Anton Ari Einarsson - Hoskuldur Gunnlaugsson, Damir Muminović, Viktor Orn Margeirsson, Andri Rafn Yeoman (62' Agust Edvald Hlynsson) - Viktor Karl Einarsson, Anton Logi Ludviksson, Gisli Eyjolfsson - Jason Dadi Svanthorsson, Kristinn Steindorsson (62' Kristofer Kristinsson Ingi), David Ingvarsson

Maccabi: Orlando Mosquera - Avishay Cohen, Derrick Luckassen, Enric Saborit, Roy Revivo - Gabi Kanichowsky, Joris van Overeem, Dor Peretz - Dan Biton (68' Dor Turgeman), Eran Zahavi (90' Osher Davida), Milson (88' Sheran Yeini)

Żółte kartki: Eyjolfsson, Muminović (Breidablik) oraz Biton, Kanichowsky, Luckassen (Maccabi)

Czerwona kartka: Gisli Eyjolfsson (Breidablik) /90' - za drugą żółtą/

Sędzia: Luka Bilbija (Bośnia i Hercegowina)