UEFA zareagowała na zamieszki w Anglii. "Niedopuszczalna przemoc"

Przy okazji meczu Aston Villi z Legią Warszawa w okolicach stadionu w Birmingham doszło do zamieszek i starć pomiędzy fanami z Polski, a lokalną policją. WP SportoweFakty poprosiły UEFĘ o komentarz w tej sprawie.

Kuba Duda
Kuba Duda
zamieszki w Birmingham PAP / Leszek Szymański / zamieszki w Birmingham
W czwartkowy wieczór odbyło się starcie pomiędzy Aston Villą i Legią Warszawa w Lidze Konferencji Europy. Niestety nie były to jedyne wydarzenia, które działy się w okolicach tego meczu, bowiem przed stadionem w Birmingham doszło do niebezpiecznych incydentów.

Przed obiektem niewpuszczeni na jego teren kibice polskiego zespołu starli się z oddziałami miejscowej policji. Oczywiście mecz rozgrywał się pod egidą UEFA, więc poprosiliśmy tę organizację o komentarz w tej sprawie.

- UEFA zdecydowanie potępia niedopuszczalną przemoc, do której doszło w okolicach stadionu podczas meczu Aston Villi z Legią Warszawa. UEFA jest w trakcie zbierania wszystkich oficjalnych raportów z meczu, zanim podejmie decyzję o ewentualnych dalszych krokach - czytamy wiadomości przesłanej przez Unię Europejskich Związków Piłkarskich.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: latający Manuel Neuer. To robi wrażenie!

Zatem mamy jasność, że sprawa nie zostanie pozostawiona bez dalszych konsekwencji. Takie zajścia z pewnością powinny zostać dokładnie zbadane, co, miejmy nadzieję, uczynią władze europejskiego futbolu.

Brytyjska policja poinformowała, że w związku z zamieszkami w okolicach stadionu Aston Villi zatrzymanych zostało 39 kibiców Legii Warszawa. W trakcie tych wydarzeń ucierpiało również kilku funkcjonariuszy lokalnych służb.

Czytaj też:
39 kibiców Legii zatrzymanych
Wytknął Probierzowi to powołanie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×