Media ujawniły datę. Tego dnia Lewandowskiemu przybędzie obowiązków

Hiszpańskie media informują, że jeszcze w styczniu Vitor Roque przybędzie do Barcelony. Z tego też powodu z nowymi obowiązkami zmierzy się Robert Lewandowski. Polak ma otoczyć opieką nastolatka.

Szymon Michalski
Szymon Michalski
Robert Lewandowski Getty Images / Eric Alonso / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
Transfer Vitora Roque do FC Barcelony jest już przesądzony. Zagadką pozostaje jedynie termin przejścia Brazylijczyka do Dumy Katalonii. Najbardziej prawdopodobne wydaje się, że stanie się to latem przyszłego roku.

Jak jednak informuje portal mundodeportivo.com, 18-latek już wcześniej spotka się ze swoimi przyszłymi kolegami z zespołu. Do tego ma dojść jeszcze w tym roku, a dokładniej 28 grudnia.

Hiszpańscy dziennikarze donoszą, że nastolatek zostanie otoczony opieką samego Roberta Lewandowskiego. To ma pomóc młodemu zawodnikowi w zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się działo! Oprawa godna finału

"Wspólne sesje treningowe i mecze z Lewandowskim pozwolą Roque uczyć się od byłego zawodnika Bayernu i stawić czoła pierwszym miesiącom jako zawodnik Barcy z mniejszą presją" - piszą Hiszpanie.

Przypomnijmy, że Brazylijczyk podpisał już kontrakt z FC Barceloną, który będzie obowiązywać aż do 2031 roku. Transfer ten ma być lekiem na problemy Dumy Katalonii w ataku.

Z tego powodu przedstawiciele Dumy Katalonii chcą przyspieszyć transfer Rogue. Wszystko ma być już ustalone zarówno z samym zawodnikiem, jak i jego klubem. Teraz tylko (albo aż) wymagana jest zgoda ligi hiszpańskiej na zimowy transfer.

Zobacz także:
Lewandowski na okładce w Hiszpanii
Włosi bez ogródek o Szczęsnym

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×