Chojniczanka wróciła odmieniona po przerwie

Rozpoczęła się mocno odchudzona z powodu ataku zimy kolejka na najniższym szczeblu centralnym. Po komplet punktów sięgnęli w sobotę piłkarze Chojniczanki i Zagłębia II Lubin.

piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Chojniczanka zeszła na przerwę do szatni z niekorzystnym wynikiem 0:1. ŁKS II Łódź objął prowadzenie dzięki strzałowi Oliwiera Sławińskiego. Napastnik dostał podanie prostopadłe w pole karne, poradził sobie z Sebastianem Golakiem, a w zmyleniu Damiana Primela pomógł pechowy dla Chojniczanki rykoszet od Andriasa Edmundssona.

Drużyna z województwa pomorskiego wróciła na boisko odmieniona i odwróciła wynik na 3:1. Krótko po przerwie Antoni Prałat popisał się dwoma strzałami do bramki. Najpierw wykorzystał dośrodkowanie, a następnie wykonał dobitkę zatrzymanego uderzenia. Po trzecim trafieniu Wojciecha Szumilasa w 77. minucie było już praktycznie pewne, że komplet punktów pozostanie w Chojnicach.

ŁKS dodał jeszcze pikanterii końcówce spotkania, zdobywając gola na 2:3 strzałem Oskara Koprowskiego, ale skończyło się na złapaniu kontaktu z chojniczanami.

Zagłębie II Lubin zwyciężyło 2:0 z Hutnikiem Kraków. Drużyna z województwa małopolskiego sprawiała ostatnio wrażenie rozpędzającej się, jednak tym razem ani nie strzeliła gola, ani nie zapunktowała. Aż do doliczonego czasu zespoły pozostawały w kontakcie, a Zagłębie podwyższyło prowadzenie golem Pawła Kruszelnickiego. Miedziowi, których forma również faluje, są ponownie w górnej połowie tabeli.

3:2 - Oskar Koprowski 81'

Zagłębie II Lubin - Hutnik Kraków 2:0 (1:0)
1:0 - Rafał Adamski (k.) 38'
2:0 - Paweł Kruszelnicki 90'

Tabela II ligi:

Standings provided by Sofascore

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Chojniczanka awansuje w tym sezonie do Fortuna I ligi?