Polonia Warszawa prowadziła 2:0, ale nie wygrała. Rywal nie odpuścił

Kolejka za zapleczu PKO Ekstraklasy rozpoczęła się meczem Polonii Warszawa ze Stalą Rzeszów. Beniaminek prowadził po niespełna kwadransie 2:0, ale Stal zdołała doprowadzić do remisu 2:2.

Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024 WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Polonia Warszawa w sezonie 2023/2024
Kolejka, która rozpoczęła się przy Konwiktorskiej, to ostatnia przed półmetkiem sezonu. Do meczu przystąpiły zespoły bliskie sobie w dolnej połowie tabeli. Stal Rzeszów ma o trzy punkty więcej niż Polonia Warszawa. Drużyna z Podkarpacia rozpoczęła sezon niemrawo, a zmiana trenera z Daniela Myśliwca na Marka Zuba odbiła się na jej wynikach. Z czasem jednak poprawiła formę.

Najlepiej od pierwszego gwizdka czuł się na boisku Michał Bajdur. Dwa uderzenia tego pomocnika dały Polonii prowadzenie 2:0 już w 12. minucie. Gospodarzom trudno było wyobrazić sobie lepsze otwarcie meczu. Szczególnie drugi gol Michała Bajdura musiał podobać się widzom, ponieważ idealnie dokręcił on piłkę za kołnierz Jakuba Wrąbla.

Pozostało sporo czasu na poprawienie wyniku i Stal zamierzała go skrzętnie wykorzystać. W pierwszej połowie drużyna z Podkarpacia złapała kontakt z gospodarzami za sprawą Pawła Oleksego, który wykonał dobitkę własnego uderzenia odbitego od poprzeczki. Całe zamieszanie wynikło z rzutu rożnego, po którym Poloniści nie potrafili skutecznie wybić piłki.

Remis 2:2 zrobił się w 64. minucie. Doprowadziła do niego ambitna Stal, która nie ustawała w pościgu. Krystian Wachowiak pokonał Jakuba Lemanowicza strzałem od słupka do siatki po dograniu Andreji Prokicia. Jak się później okazało, było to uderzenie na miarę podziału punktów.

Polonia Warszawa - Stal Rzeszów 2:2 (2:1)
1:0 - Michał Bajdur 3'
2:0 - Michał Bajdur 12'
2:1 - Paweł Oleksy 32'
2:2 - Krystian Wachowiak 64'

Polonia: Jakub Lemanowicz - Michał Grudniewski, Maciej Kowalski-Haberek, Jan Majsterek, Nikodem Zawistowski (69' Dariusz Pawłowski), Władysław Ochrończuk (46' Piotr Marciniec), Krzysztof Koton, Bartosz Biedrzycki, Michał Bajdur (83' Łukasz Piątek), Marcin Kluska, Szymon Kobusiński (69' Paweł Tomczyk)

Stal: Jakub Wrąbel - Patryk Warczak, Kamil Kościelny, Paweł Oleksy, Milan Simcak (66' Adrian Bukowski) - Karol Łysiak - Szymon Kądziołka (66' Szymon Salamon), Sebastien Thill, Szymon Łyczko (88' Cesar Pena), Andreja Prokić (86' Wiktor Kłos) - Krystian Wachowiak

Żółte kartki: Ochrończuk, Kobusiński (Polonia) oraz Simcak (Stal)