Koniec sagi. Wiadomo kiedy nowy właściciel wejdzie do Manchesteru United

Od ponad roku kibice Manchesteru United czekają na zakończenie sagi związanej z przejęciem ich klubu. Ta dobiega jednak końca, a sir Jim Ratcliffe ma oficjalnie stać się współwłaścicielem drużyny już w przyszłym tygodniu.

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
piłkarze Manchesteru United Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United
O tym, że rodzeństwo Glazerów zamierza sprzedać Manchester United po raz pierwszy głośno zrobiło się jeszcze w 2022 roku. Od tamtej pory kilkukrotnie wydawało się już, że transakcja jest na finiszu, jednak ostatecznie ani Jim Ratcliffe, ani szejk Jassim bin Hamad Al Thani nie porozumieli się z  dotychczasowymi właścicielami.

To jednak uległo zmianie, a Glazerowie zgodzili się ostatecznie sprzedać 25 procent udziałów Ratcliffe'owi. Najbogatszy Brytyjczyk ma oficjalnie wejść w posiadanie akcji klubu już w przyszłym tygodniu. Na pozyskanie udziałów 71-latek przeznaczy około 1,5 miliona euro.

Ratcliffe, mimo mniejszościowego udziału, ma być odpowiedzialny za działalność sportową klubu. "DailyMail" sugeruje, że miliarder będzie chciał obrać brytyjski kierunek na rynku transferowym i zacząć ściągać najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy z Wysp.

Co więcej, jak sugerują angielskie media, przejęcie 25 procent udziałów, ma być furtką do przejęcia w przyszłości pełnej kontroli nad klubem.

Czytaj także:
Skorupski trafiony ostatnim ciosem
PSG poradziło sobie z problemami

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się działo! Oprawa godna finału
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×