Nowe informacje ws. kibiców Legii. Wiadomo, kiedy staną przed sądem

5 stycznia odbędzie się rozprawa ws. 45 osób zatrzymanych przy okazji meczu Aston Villa - Legia Warszawa - poinformowała policja z Birmingham.

Maciej Kmita
Maciej Kmita
Zamieszki pod stadionem Aston Villi Getty Images / Zamieszki pod stadionem Aston Villi
W wyniku zamieszek, do których doszło w okolicy stadionu Villa Park przed i w trakcie meczu Ligi Konferencji Europy Aston Villa - Legia Warszawa policja aresztowała 46 osób w wieku od 21 do 63 lat.

W sobotę 44 mężczyzn i jedna kobieta usłyszało zarzuty obejmujące naruszenie porządku publicznego, posiadanie noża i napaść na funkcjonariuszy policji.

W niedzielę natomiast policja poinformowała, że wspomniani oskarżeni staną przed sądem 5 stycznia. Rozprawa dotycząca jednego z mężczyzn odbędzie się natomiast jeszcze w grudniu. Do tego czasu wszyscy poza jednym z zatrzymanych mają pozostać w areszcie.

Jak podaje policja z Birmingham, 40 z zatrzymanych przybyło do miasta z Polski. Pozostali są uznawani za mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Policja jednocześnie kontynuuje przegląd nagrań monitoringu w celu identyfikacji kolejnych uczestników zamieszek, w wyniku których ucierpiało pięciu policjantów, dwa psy oraz dwa konie.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×