Wicelider Fortuna I ligi znokautowany pierwszym ciosem

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Odry Opole
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Odry Opole

Odra Opole ponownie straciła punkty na zapleczu PKO Ekstraklasy. O porażce 0:1 ze Zniczem Pruszków zdecydowała bramka stracona już w 2. minucie. Konfrontacja Podbeskidzia Bielsko-Biała z Motorem Lublin została odwołana.

Porażka Odry Opole w Pruszkowie oznacza również, że mistrzem jesieni została Arka Gdynia, pomimo remisu 1:1 w sobotnim meczu z GKS-em Katowice. W tym roku to nie koniec zmagań na zapleczu PKO Ekstraklasy, ponieważ dojdzie jeszcze do rozegrania awansem dwóch kolejek z rundy rewanżowej.

Jedyna bramka dla beniaminka z Pruszkowa padła w 2. minucie po strzale Wiktora Nowaka. Główkował on z bliska do siatki po dośrodkowaniu Pawła Moskwika, który niewiele wcześniej wtargnął w pole karne Odry.

Dobrej szansy na doprowadzenie do remisu nie wykorzystał Adrian Purzycki, który znalazł się w dobrej pozycji do pokonania strzałem Miłosza Mleczki. Odbita po jego kopnięciu rykoszetem piłka nie poleciała w bramkę Znicza. Jak się później okazało Miłosz Mleczko zachował w tym spotkaniu czyste konto.

Do kolekcji odwołanych w ten weekend meczów na szczeblu centralnym dołączyła konfrontacja Podbeskidzia Bielsko-Biała z Motorem Lublin. Powodem był zły stan boiska po ataku zimy.