"Rozpad wszystkiego". W sieci zawrzało po decyzji ws. Kwiatkowskiego

Jakub Kwiatkowski nie będzie już team menagerem reprezentacji Polski piłkarzy nożnych. Został odsunięty od pracy z kadrą, co spotkało się ze sporym zaskoczeniem osób ze środowiska.

Małgorzata Boluk
Małgorzata Boluk
Jakub Kwiatkowski WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Jakub Kwiatkowski
We wtorkowy wieczór portal Meczyki.pl oznajmił, że Jakub Kwiatkowski został odsunięty od reprezentacji Polski, przy której pracował już od dziesięciu lat (---> WIĘCEJ TUTAJ). Piłkarskie środowisko nie kryło zdziwienia tym ruchem PZPN. W sieci momentalnie zawrzało.

"Dekada pracy przy kadrze. Szokująca decyzja. Najwyraźniej amatorka i zgnilizna w PZPN postępują" - rozpoczął dyskusję w serwisie X dziennikarz Tomasz Włodarczyk.

Chwilę później pojawiły się wpisy innych ekspertów. Wszyscy są zaskoczeni i nie rozumieją, dlaczego Polski Związek Piłki Nożnej zrezygnował ze współpracy z Kwiatkowskim, który wykazywał się dużym profesjonalizmem oraz zaangażowaniem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co tam się działo! Oprawa godna finału

"Mam nadzieję że ktoś się jorgnie i news się nie potwierdzi. PZPN straciłby jednego z ostatnich profesjonalistów" - skomentował Michał Pol.

"Rozpad wszystkiego, co w reprezentacji było dobrego, trwa w najlepsze. Pada jeden z ostatnich bastionów jakości i profesjonalizmu, pozytywnie rozumianej normalności. Przykro patrzeć, co dzieje się z kadrą, która jeszcze niedawno dawała nam tyle radości..." - napisał na platformie X Wojciech Górski.

"Niezrozumiała decyzja PZPN oraz selekcjonera. Kuba Kwiatkowski odsunięty od sztabu reprezentacji Polski, z którą był od ponad dekady. Pewnie odejdzie tez z PZPN. Szybko tam za nim zatęsknią" - wypowiedział się Robert Błoński z "Przeglądu Sportowego".

"Jakub Kwiatkowski pracuje przy kadrze od grudnia 2012 roku. Przeżył siedmiu selekcjonerów. 5 lat razem z Nawałką, 5 lat z całą resztą" - zauważył Błażej Łukaszewski, Meczyki.pl.

"Dzień bez dramy z PZPN/kadrą dniem straconym. Akurat Kwiatkowski był jedną z lepszych, rzetelniejszych osób w związku. Zawsze profesjonalny i kontaktowy" - dodał Marcin Jaz (Sport.pl).

"Prezes Kulesza nie mógł sobie bardziej strzelić w stopę. Kwiatkowski był jedną z najbardziej profesjonalnych i rzetelnych osób w PZPN" - ocenił Wojciech Anyszek z "Radio GOL".

O dłuższy komentarz pokusił się Przemysław Langier z Goal.pl. "Piszę, co uważam: z mojej zawodowej perspektywy nie da się powiedzieć złego słowa o Kubie Kwiatkowskim. (...) Mam też wrażenie, że w ostatnich miesiącach nie zawsze go słuchano, gdy było warto słuchać" - czytamy w serwisie X (dawniej Twitter).

Czytaj także:
Sieć płonie. Boniek skomentował odsunięcie Kwiatkowskiego od reprezentacji

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×