Sieć płonie. Boniek skomentował odsunięcie od reprezentacji

We wtorek media obiegła szokująca informacja mówiąca o tym, że Jakub Kwiatkowski odchodzi z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zbigniew Boniek zabrał głos w tej sprawie za pośrednictwem portalu X. "Nie można tego stanowiska nie obsadzić" - napisał.

Mateusz Byczkowski
Mateusz Byczkowski
Zbigniew Boniek WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek
Informację o odsunięciu Jakuba Kwiatkowskiego z Polskiego Związku Piłki Nożnej przekazał portal meczyki.pl. "Wszystko wskazuje na to, że wkrótce rozstanie się z PZPN" - czytaliśmy w serwisie (więcej przeczytasz TUTAJ).

Decyzję władz federacji skomentował w mediach społecznościowych jej były prezes - Zbigniew Boniek, który podziękował team managerowi kadry Biało-Czerwonych (był też rzecznikiem - przyp. red).

"Kompetencje i zakres obowiązków Jakuba Kwiatkowskiego przy kadrze i meczach był bardzo obszerny. Nie można tego stanowiska nie obsadzić. Mam nadzieję, że nazwisko następcy nie będzie zaczynało sie na 'K' ani 'S'. Dzięki Jakubie Kwiatkowski" - skomentował Boniek na platformie X.

Jakub Kwiatkowski pracował przy piłkarskiej kadrze od niemalże dekady. Towarzyszył jej przy takich turniejach jak Euro 2016 i 2020 oraz mistrzostwach świata w 2018, a także 2022 roku.

To właśnie Zbigniew Boniek był jego przełożonym przez osiem lat. Przypomnijmy, że druga kadencja 80-krotnego reprezentanta Polski zakończyła się w sierpniu 2021 roku. Następcą obecnie pełniącego funkcję wiceprezydenta UEFA został Cezary Kulesza.

Zobacz też:
O tym skandalu usłyszała cała Polska. Jest przełom!

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: co za talent! Miss Euro szokuje umiejętnościami
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×