The Championship: mieszane nastroje w drużynach Polaków. Bednarek z żółtą kartką

Po środowych meczach The Championship drużyny Polaków są w mieszanych nastrojach. Zwycięstwa odniosły Norwich City i Birmingham City, a Southampton FC zremisował. Wyższość rywali musiało uznać Millwall FC.

Łukasz Witczyk
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Kuba Duda / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Spadkowicz z Premier League nie miał łatwego zadania w meczu z Millwall FC. Leicester City już od 10. minuty przegrywało po trafieniu Toma Bradshawa. Po zmianie stron Lisy wyrównały po golu Jannika Vestergaarda, a już po chwili było 2:1 dla gospodarzy po bramce Patsona Daki. Leicester City podwyższyło jeszcze wynik za sprawą Ricardo Pereiry. W końcówce gola dla gości strzelił jeszcze Kevin Nisbet. Miejsce w podstawowym składzie gości stracił Bartosz Białkowski, który całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

W podstawowym składzie Norwich City po raz kolejny zabrakło Przemysława Płachety. Jego zespół w środę rywalizował z Sheffield Wednesday i już od 7. minuty prowadził po golu Borji Sainza. Jednak jeszcze przed końcem pierwszej połowy autsajder The Championship doprowadził do remisu za sprawą gola Bailey'a Cadamateriego. Po zmianie stron to gospodarze znów objęli prowadzenie po golu Ashley'a Barnesa, a rywali dobił Jon Rowe. Płacheta nie pojawił się na boisku.

Łatwej przeprawy nie miał też Southampton FC, który na wyjeździe zmierzył się z Coventry City. Do przerwy bramki nie padły, ale tuż po zmianie stron gospodarze cieszyli się z gola Haji'ego Wrighta. Koszmarny błąd w tej sytuacji popełnił Ryan Manning, który stracił piłkę na własnej połowie. Do remisu w 67. minucie doprowadził Samuel Edozie. Jan Bednarek zagrał 90 minut i w protokole zapisał się żółtą kartką.

Również całe spotkanie w barwach Birmingham City rozegrał Krystian Bielik, a jego zespół na wyjeździe rywalizował z Cardiff City. Drużyna Polaka wygrała 1:0 po golu Juninho Bacuny.