Dwóch piłkarzy wypadnie z kadry Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin zakończy nieudaną rundę jesienną meczem na wyjeździe z Widzewem Łódź. W porównaniu z poprzednim, zremisowanym 3:3 spotkaniem z Wartą Poznań z kadry wypadnie dwóch zawodników.

Luka Zahović w meczu Linfield FC - Pogoń Szczecin Twitter / Wiola Borzym / Pogoń Szczecin / Luka Zahović w meczu Linfield FC - Pogoń Szczecin
Jens Gustafsson powiedział w czasie konferencji prasowej, że nie wystawi w składzie Pogoni Szczecin na mecz z Widzewem Łódź ani napastnika Lukę Zahovicia, ani obrońcy Pawła Stolarskiego.

- Luka jest chory i nie będzie mógł zagrać. Szkoda, bo miał dobre wejście w poprzednim meczu. Stolarski ma pewien problem z przywodzicielem. Pojedziemy do Łodzi z 21 zawodnikami. Poza nimi nie zagrają wciąż kontuzjowani Danijel Loncar oraz Kacper Smoliński - mówi trener Jens Gustafsson.

Pogoń rozpocznie mecz w Łodzi w sobotę o godzinie 17:30. Nowe absencje nie doprowadzą do zmian w podstawowym składzie, ponieważ Luka Zahović oraz Paweł Stolarski byli ostatnio co najwyżej zmiennikami.

Luka Zahović pojawił się w tym sezonie w 15 meczach Pogoni w PKO Ekstraklasie, ale zaliczył w nich zaledwie 565 minut. Zdobył tylko jednego gola, akurat w pierwszym, wygranym 2:1 meczu z Widzewem przy Twardowskiego. Z kolei Paweł Stolarski grał przez nieco ponad 100 minut w czterech spotkaniach.

Pogoń zakończy w Łodzi nieudaną rundę jesienną. Drużyna Gustafssona odpadła w trzeciej rundzie z eliminacji Ligi Konferencji Europy, a w PKO Ekstraklasie nie ma nawet kontaktu z miejscami premiowanymi awansem do europejskich pucharów. Cieszyć Portowców może wyłącznie awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

Czy Pogoń Szczecin wygra mecz na wyjeździe z Widzewem Łódź?