Zrobił coś nieprawdopodobnego! Zobacz asystę w meczu Serie A

W pojedynku Napoli z Cagliari Victor Osimhen przeprowadził akcję, po której ręce same składają się do oklasków. To był przebłysk geniuszu.

Piotr Bobakowski
kadr z meczu Serie A Napoli - Cagliari Twitter / twitter.com/ELEVENSPORTSPL / Na zdjęciu: kadr z meczu Serie A Napoli - Cagliari
W sobotnim (16.12) spotkaniu 16. kolejki włoskiej Serie A SSC Napoli pokonało Cagliari Calcio (2:1, więcej TUTAJ). Bohaterem pojedynku na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu został Victor Osimhen.

Nigeryjski napastnik w 69. minucie otworzył wynik meczu, a sześć minut później asystował przy golu na 2:1 Gruzina Chwiczy Kwaracchelii. Ależ to była asysta!

24-letni Osimhen znalazł się w polu karnym, gdzie otrzymał podanie od Giacomo Raspadoriego.

Przyjął piłkę i... stoczył niesamowity "bój" z pięcioma zawodnikami Cagliari zanim świetnie dograł futbolówkę do Kwaracchelii. Reprezentant Gruzji wykończył akcję efektownym strzałem, po którym piłka znalazła się w siatce.

"Zrobili to idealnie" - podsumowano na profilu na X telewizji Eleven Sports, gdzie zamieszczono wideo z akcją trio Raspadori - Osimhen - Kwaracchelia (patrz poniżej).