Dwa gole w "polskim meczu" we Francji. Bułka znów to zrobił!

W meczu najbardziej interesującym polskich kibiców OGC Nice wygrało z RC Lens 2:0. Bohaterem dnia był jednak Kamory Doumbia ze Stade Brestois 29, który strzelił cztery gole w meczu z FC Lorient.

Łukasz Witczyk
Marcin Bułka Getty Images / Jonathan Moscrop / Na zdjęciu: Marcin Bułka
20-letni Kamory Doumbia dokonał rzeczy, o której będzie pisać cała Europa. Reprezentant Mali niemal w pojedynkę rozprawił się z drużyną FC Lorient. Swój koncert rozpoczął w 22. minucie, kiedy po raz pierwszy pokonał bramkarza rywali. To nie był jednak koniec. W zaledwie 7 minut Malijczyk skompletował hat-tricka i nie zamierzał się zatrzymywać. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy strzelił swoją czwartą bramkę w tym meczu.

Dodajmy, że Doumbia wcześniej tylko raz pokonał bramkarza rywali. Tym samym rozegrał swój najlepszy mecz w Ligue 1 i zwrócił na siebie uwagę skautów silniejszych europejskich klubów.

Z kolei w najciekawszym dla polskich kibiców meczu OGC Nice zmierzyło się z RC Lens. W podstawowym składzie gospodarzy znalazł się Marcin Bułka, a wśród gości od pierwszej minuty zagrał Przemysław Frankowski. Spotkanie długo układało się na bezbramkowy remis. Co prawda obie drużyny atakowały i stwarzały zagrożenie pod bramką rywala, ale brakowało im skuteczności.

To zmieniło się w 75. minucie. Wtedy to rzut karny dla miejscowych na bramkę zamienił Teremas Moffi. Trzy minuty później boisko opuścił Frankowski, a po chwili Lens straciło drugiego gola. Jego autorem był ponownie Moffi. Tym samym zakończyła się seria jedenastu meczów RC Lens bez porażki w Ligue 1. Z kolei Bułka po raz jedenasty zachował czyste konto.

Zwycięstwa odniosły też zespoły Stade Rennais, Olympique Lyon, Stade de Reims, RC Strasbourg Alsace i AS Monaco. Punktami podzieliły się Montpellier HSC i Olympique Marsylia.