Ostatnia akcja okazała się bolesna dla Paris Saint-Germain

Nie zachwycili, mimo to byli o krok od zwycięstwa. Piłkarze Paris Saint-Germain prowadzili w meczu Ligue 1 z Lille OSC. Bramka decydująca o remisie 1:1 padła dopiero w ostatniej akcji.

Mecz Ligue 1: Paris Saint-Germain - AS Monaco Twitter / PSG / Mecz Ligue 1: Paris Saint-Germain - AS Monaco
W niedzielny wieczór Paris Saint-Germain chciało zrobić kolejny krok w kierunku mistrzostwa Francji. Przeciwnikiem uczestnika Ligi Mistrzów było Lille OSC. Gospodarze nie mieli się czego wstydzić w ostatnich tygodniach, ponieważ także oni punktowali regularnie i znaleźli się w Ligue 1 na piątym miejscu premiowanym awansem do europejskich pucharów.

Na zakończenie pierwszego kwadransa spotkania, początkowo schowani, gospodarze wyszli z atakiem. Podanie na wolne pole trafiło do Edona Zhegrovy i w pojedynku z Lucasem Hernandezem wypracował sobie miejsce do oddania uderzenia. Jego płaskie kopnięcie okazało się nieznacznie niedokładne, ale było ostrzeżeniem dla Paris Saint-Germain.

Pierwsza szansa na gola paryżan była w 21. minucie. Kibice w Lille nerwowo obserwowali piłkę po strzale Ousmane'a Dembele. Ostatecznie ominęła ona bramkę. Francuz wybiegł sam na sam z Lucasem Chevalierem po podaniu od Kang-in Lee.

Paris Saint-Germain wyglądało na poirytowane przebiegiem meczu, w którym dużo było walki, a niewiele sytuacji podbramkowych. Nie minął kwadrans i Luis Enrique miał dużo do powiedzenia podopiecznym. Hiszpan wyglądał na chętnego do wbiegnięcia na boisko. Z kolei Kylian Mbappe nie potrafił przebić się przez obronę Lille, co wyraźnie nie podobało mu się.

Pierwsza połowa nie była napakowana sytuacjami podbramkowymi i zakończyła się remisem 0:0. Było kilka ciekawych akcji, ale zaledwie kilka, przez co trudno było zachwycać się pojedynkiem topowych zespołów ligi.

W kwadransie po przerwie przeważali piłkarze Lille, którzy przeprowadzali coraz odważniejsze ataki. Niżej notowana drużyna zwietrzyła możliwość osiągnięcia jeszcze lepszego wyniku niż remis. Problem w tym, że niesieni dopingiem do ataku gospodarze oddawali blokowane uderzenia.

Nie wykorzystali swoich szans gospodarze, więc zrobili to goście. PSG strzeliło gola na 1:0 w 66. minucie, a Kylian Mbappe trafił z rzutu karnego. Nie miał problemu z pokonaniem Lucasa Chevaliera, choć ten rzucił się w dobrym kierunku. Jedenastka została przyznana gościom za faul Bafode Diakite na Lucasie Hernandezie. Po dwóch kolejkach bez gola Kylian Mbappe ponownie nastawił celownik.

Ciekawie zrobiło się ponownie w ostatnich minutach, kiedy gospodarze musieli zaryzykować. W doliczonym czasie zmiennik Jonathan David znalazł się w pobliżu bramki Arnaua Tenasa i z bliska wpakował piłkę do siatki na 1:1. Wykonał dobitkę strzału zatrzymanego nogami przez bramkarza.