Od razu zaskoczenie na początek Boxing Day

Jeszcze niedawno Newcastle United grało w Lidze Mistrzów, a obecnie tydzień po tygodniu obrywa od maruderów Premier League. W Boxing Day przegrało 1:3 z Nottingham Forest, a Chris Wood popisał się w tym meczu hat-trickiem.

Chris Wood w meczu Nottingham Forest z Newcastle United Instagram / Nottingham Forest / Chris Wood w meczu Nottingham Forest z Newcastle United
Tylko jeden dzień trwała świąteczna pauza w Premier League. Piłkarze tradycyjnie wrócili do gry 26 grudnia. Boxing Day rozpoczął się w St James' Park w Newcastle. Gospodarze byli faworytami w konfrontacji z mającym problemy Nottingham Forest, które znajduje się tuż nad strefą spadkową w tabeli.

Niedawny uczestnik Ligi Mistrzów także jest w niskiej formie. W ostatnich pięciu kolejkach odniósł tylko jedno zwycięstwo z Fulham. Do tego poniósł porażki z Evertonem, Tottenhamem Hotspur, Luton Town. Newcastle United zaczęło oddalać się od kolejnego startu w europejskich pucharach.

Z kolei Nottingham Forest czekało na zwycięstwo w angielskiej elicie od 5 listopada. Goście wtorkowego meczu w siedmiu kolejkach ponieśli sześć porażek i raz zremisowali z Wolverhampton Wanderers. Nie przełamali się, choć grali również z innymi klubami z dolnej połowy tabeli. Tylko Sheffield United odniosło od początku sezonu mniej zwycięstw niż Forest.

W 23. minucie Newcastle zdobyło prowadzenie 1:0 strzałem Alexandra Isaka z rzutu karnego. Drużyna Eddiego Howe'a miała od tego momentu pilnować wyniku, co kompletnie się nie udało.

Nottingham Forest przeprowadziło pościg, a bohaterem meczu został Chris Wood. 32-letni napastnik zdobył hat-tricka. Swój popis rozpoczął w czasie doliczonym do pierwszej połowy, po czym dołożył drugiego oraz trzeciego gola w kwadransie po przerwie. Zrobiło się po nich 3:1. Chris Wood powiększył dorobek w sezonie Premier League z czterech do siedmiu bramek.

Newcastle przegrało z Nottingham po raz pierwszy na poziomie Premier League. Przed obiema drużynami trudne zadanie w następnym meczu. W Nowy Rok piłkarze Newcastle zmierzą się z Liverpoolem, a Nottingham Forest już 30 grudnia zagra z Manchesterem United.

Newcastle United - Nottingham Forest 1:3 (1:1)
1:0 - Alexander Isak (k.) 23'
1:1 - Chris Wood 45'
1:2 - Chris Wood 53'
1:3 - Chris Wood 60'

Newcastle: Martin Dubravka - Kieran Trippier, Sven Botman (79' Lewis Hall), Fabian Schaer, Dan Burn (55' Valentino Livramento) - Lewis Miley, Bruno Guimaraes, Sean Longstaff (71' Joelinton) - Miguel Almiron (55' Callum Wilson), Alexander Isak, Anthony Gordon

Nottingham: Matt Turner - Ola Aina, Murillo, Moussa Niakhate, Gonzalo Montiel (70' Neco Williams) - Danilo (90' Joseph Worrall), Ibrahim Sangare (70' Ryan Yates) - Callum Hudson-Odoi (79' Nicolas Dominguez), Morgan Gibbs-White, Anthony Elanga (90' Cheikhou Kouyate) - Chris Wood

Żółte kartki: Gordon, Bruno, Schaer (Newcastle) oraz Sangare, Montiel, Williams (Nottingham)