Bayern o punkt od mistrzostwa

W spotkaniu na Allianz Arena kroczący pewnie po mistrzostwo Niemiec piłkarze Bayernu Monachium nie dali żadnych szans aktualnym jeszcze mistrzom kraju drużynie VfB Stuttgart i pokonali ich aż 4:1. W drugim niedzielnym meczu Bayer Leverkusen zremisował na własnym obiekcie z VfL Wolfsburg 2:2. W składzie Wilków od 78. minuty na boisku przebywał Jacek Krzynówek.

Michał Żyrek

Zawodnicy Bayernu, którzy po pierwszej połowie zaledwie remisowali z VfB Stuttgart, w drugiej odsłonie pokazali, że ostatni nieudany mecz w Pucharze UEFA był jedynie wypadkiem przy pracy i zdemolowali gości strzelając im w tej części aż 3. gole. Bramki w tym okresie zdobywali dla Bawarczyków Van Bommel z rzutu wolnego oraz dwie wprowadzony chwilę wcześniej, niezawodny Ribery. Szczególnie pierwsze trafienie Francuza zasługuje na wyróżnienie, gdyż piłka po jego strzale wpadła idealnie w "okienko" bramki gości. Po tym sukcesie Bayern ma 12. punktów przewagi nad Werderem i Schalke, co oznacza, że Bawarczycy potrzebują zaledwie jednego oczka, żeby zagwarantować sobie kolejny w długoletniej historii klubu mistrzowski tytuł. Piłkarze Stuttgartu po tej porażce spadli na 6. lokatę w ligowej tabeli.

W ostatnim meczu 30. kolejki niemieckiej Bundesligi Bayer Leverkusen zremisował na BayArena z VfL Wolfsburg 2:2. W składzie gości nieco ponad 10. minut zagrał Jacek Krzynówek. Remis nie urządza żadnej ze stron, dodatkowo zmniejszając jednym jak i drugim szanse na udział w europejskich pucharach w następnym sezonie. Bayer po tym podziale punktów jest 5. w lidze, Wilki nadal zajmują 7. lokatę.