Nerwówka w meczu Chelsea z beniaminkiem

Zawodnicy Chelsea w wyjazdowej potyczce z Luton Town prowadzili z beniaminkiem już 3:0. W końcówce gospodarze zdobyli dwa gole i szukali punktu. Ostatecznie goście zwyciężyli 3:2.

Michał Piegza
piłkarze Chelsea FC Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: piłkarze Chelsea FC
Piłkarze Chelsea w końcówce roku w końcu zaczęli regularnie punktować. W trzech ostatnich potyczkach w Premier League zespół dwa razy wygrał.

Sobotni rywal, beniaminek Luto Town, w ostatnich dniach grudniach zaczął zaskakiwać. Dwa zwycięstwa z rzędu sprawiły, że bezpieczna strefa była o krok.

W domowym meczu z Chelsea to goście już w 12. minucie otworzyli wynik, a na osiem minut przed przerwą powiększyli przewagę.

Kiedy w 70. minucie Cole Palmer trafił na 3:0 dla przyjezdnych, wydawało się, że ligowy nowicjusz nie podniesie się.

Tymczasem w 80. minucie Ross Barkley, a sześć minut później Elijah Adebayo przywrócili gospodarzom nadzieję na punkt. Gracze Luton do końca szukali remisu, ale ostatecznie przegrali 2:3 i w nowy rok wejdą plasując się w zagrożonej strefie Premier League.

Luton Town - Chelsea FC 2:3 (0:2)
0:1 - Palmer 12'
0:2 - Madueke 37'
0:3 - Palmer 70'
1:3 - Barkley 80'
2:3 - Adebayo 86'