Trudności Barcelony, ale status quo zachowane. Zobacz tabelę La Liga

FC Barcelona grała bardzo źle, ale drużyna Las Palmas podarowała jej w drugiej połowie dwa gole, dzięki czemu udało się wygrać na Wyspach Kanaryjskich 2:1. Tym samym Barca nie traci dystansu do Realu Madryt i Girony w tabeli La Ligi.

Tomasz Galiński
Las Palmas - FC Barcelona PAP/EPA / Quique Curbelo / Na zdjęciu: Las Palmas - FC Barcelona
Swoje mecze w pierwszej noworocznej kolejce wygrały drużyny Realu Madryt i Girony, więc FC Barcelona została postawiona pod ścianą.

Musiała wygrać, żeby w dalszym ciągu trafić siedem punktów do wspomnianej dwójki, a nie dziesięć. I początek nie zwiastował nic dobrego, bo Las Palmas przez długi czas było zespołem lepszym. Niewiele wskazywało na jakąkolwiek zdobycz punktową mistrza Hiszpanii.

Pierwszy gol padł już w 12. minucie, a jego twórcami okazali się dwaj byli piłkarze Barcy - Sandro Ramirez i Munir El Haddadi. Wyrównanie nadeszło w drugiej połowie. Robert Lewandowski dostał piłką w głowę, Sergi Roberto odegrał do Ferrana Torresa, a ten trafił do siatki.

Ostatecznie gospodarze zostali bez niczego, bo w doliczonym czasie Daley Sinkgraven absurdalnie faulował w polu karnym Ilkaya Gundogana i sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł sam poszkodowany i zapewnił ekipie Xaviego komplet punktów.

Dzięki temu Barcelonie ostatecznie udało się odpowiedzieć na zwycięstwa Realu i Girony.

A co wcześniej? Osasuna zgodnie z planem pokonała najgorszą w tym sezonie Almerię, z kolei Sevilla doznała kolejnej porażki w tym sezonie. Lepszy od ekipy z Andaluzji okazał się znacznie wyżej notowany Athletic Bilbao.

I właśnie Baskowie cieszą się najbardziej z wyniku na Estadio Gran Canaria, bo dzięki temu zbliżyli się do Barcelony na dwa punkty.

Wyniki czwartkowych meczów 19. kolejki:

CA Osasuna - UD Almeria 1:0 (1:0)
1:0 Ante Budimir 28'

Sevilla FC - Athletic Bilbao 0:2 (0:1)
0:1 Mikel Vesga 30'
0:2 Aitor Paredes 76'

UD Las Palmas - FC Barcelona 1:2 (1:0) 1:0 Munir El Haddadi 12' 1:1 Ferran Torres 55' 1:2 Ilkay Gundogan (k.) 90+3'