Puchar Króla. Jedna niespodzianka. Dwa gole w meczu Girony, cztery w potyczce Atletico

W sobotę w Pucharze Króla rozpoczęły się mecze 1/16 finału. Pierwszego dnia doszło do jednej niespodzianki.. Awans do 1/8 finału wywalczyły m.in. drużyny Girony i Atletico Madryt. Odpadł Real Betis.

Michał Piegza
Piłkarze Girony w Pucharze Króla radzą sobie równie do dobrze co w La Lidze PAP/EPA / PAP/EPA/Siu Wu / Piłkarze Girony w Pucharze Króla radzą sobie równie do dobrze co w La Lidze
W sobotę poznaliśmy pierwsze zespoły, które awansowały do 1/8 rozgrywek o Puchar Króla. Nie zawiodła rewelacja sezonu. Girona pokonała bez większych problemów na wyjeździe Elche 2:0.

Niewielkie problemy w wyjazdowej potyczce z CD Lugo miało Atletico. Gospodarze rywalizują na trzecim poziomie rozgrywkowym i do przerwy remisowali z zespołem Diego Simeone 1:1. Po zmianie stron Atletico zdobyło dwa gole.

Dalej gra także Getafe, które w Barcelonie ograło 1:0, spadkowicza z La Ligi, Espanyol. Z kolei w batalii Hueski z Rayo Vallecano do wyłonienia zwycięzcy konieczna była dogrywka. W jej końcówce goście zdobyli dwie bramki.

Do niespodzianko doszło w Alaves. Beniaminek La Ligi ograł wyżej notowany Real Betis 1:0. Jedynego gola zdobył w 57. minucie Carlos Benavidez.

Wyniki 1/16 finału Pucharu Króla:

CD Lugo - Atletico Madryt 1:3 (1:1)

Espanyol Barcelona - Getafe CF 0:1 (0:0)

Elche CF - Girona FC 0:2 (0:1)

SD Huesca - Rayo Vallecano 0:2 (0:0, 0:0)

Deportivo Alaves - Real Betis 1:0 (0:0).

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)