Kolejna niespodzianka w Pucharze Króla

Ostatni dzień zmagań w 1/32 finału rozgrywek o Puchar Króla przyniósł niespodzianki. Z marzeniami o trofeum pożegnał się m.in. zespół Cadizu.

Michał Piegza
piłkarze Girony Getty Images / Joaquin Corchero/Europa Press / Na zdjęciu: piłkarze Girony
W czwartek poznaliśmy ostatnie zespoły, które znalazły się w kolejnej rundzie rozgrywek o Puchar Króla.

W 1/32 finału blisko pożegnania z marzeniami o trofeum była rewelacja La Ligi Girona. Wicelider, mający tyle samo punktów co prowadzący Real Madryt, walczył na wyjeździe z grającą na 4. poziomie rozgrywkowym Orihuelą.

Gospodarze plasują się w dole tabeli, ale w grze z Gironą przegrywając potrafili odwrócić losy meczu.

Przyjezdni po przerwie trafili na 2:2, a w 74. minucie zadali cios na miarę awansu do kolejnej rundy. W 82. minucie Portu trafił na 4:2, a pięć minut później Valery ustalił wynik gry.

Z Pucharu odpadł także walczący o utrzymanie Cadiz. Drużynę z Kadyksu wyeliminował inny zespół grający w Segunda RFEF, zamykająca tabelę Arandina.