Debiut Kamila Piątkowskiego w La Lidze. Zespół Polaka w trudnej sytuacji

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/Julio Munoz / Kamil Piątkowski w sobotę zadebiutował w La Lidze

Po sfinalizowaniu transferu do Granady Kamil Piątkowski już w pierwszym meczu ligowym swojej drużyny otrzymał szansę debiutu. Zespół Polaka przegrał z Realem Betis 0:1.

Po 19. kolejkach La Ligi piłkarze Granady znajdowali się w bardzo trudnej sytuacji. Do bezpiecznej strefy drużyna, która do tej pory zgromadziła jedenaście punktów, traciła cztery punkty.

Sobotni rywal Real Betis celuje w puchary. Drużyna z Sewilli zaczęła tracić dystans do miejsc dających prawo gry w Europie. Zespół nie potrafił w La Lidze wygrać od końca listopada, ostatnio pożegnał się z marzeniami o zdobyciu Pucharu Króla.

Nas spotkanie w Sewilli interesowało ze względu na zapowiadany debiut Kamila Piątkowskiego. Polak na początku stycznia został do klubu La Ligi wypożyczony z Red Bull Salzburg i już w pierwszym oficjalnym meczu swojej drużyny otrzymał szansę na grę.

W spotkaniu padła tylko jedna bramka. Zdobyli ją faworyzowani gospodarze. W 76. minucie Augusto Batallę pokonał Isco. Goście do siatki Betisu trafili w 82. minucie, ale po analizie VAR sędzia trafienie anulował.

Granada szukała wyrównania. W ostatniej akcji pod bramką miejscowych znalazł się nawet bramkarz gości, jego strzał głową z pola karnego w ostatnim momencie zablokował obrońca.

Kamil Piątkowski rozegrał dobre spotkanie, nie popełnił błędów i wydaje się, że powinien znaleźć się w składzie Granady na ligową potyczkę z Atletico Madryt w 21. kolejce.

Real Betis - Granada CF 1:0 (0:0) 1:0 - Isco 76'

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Kamil Piątkowski do końca sezonu zdobędzie premierowego gola w La Lidze?