FC Barcelona poza podium La Ligi. Athletic nie do zatrzymania. Piątkowski przed debiutem

W sobotę w La Lidze w trzech meczach goście zdobyli tylko punkt. Kolejne zwycięstwo odniósł Athletic i w tabeli minął FC Barcelonę. W wieczornym spotkaniu szansę debiutu w La Lidze otrzyma Kamil Piątkowski.

Michał Piegza
Athletic Bilbao wygrał czwarte spotkanie z rzędu PAP/EPA / PAP/EPA/Javier Zorrilla / Athletic Bilbao wygrał czwarte spotkanie z rzędu
W 20. kolejce La Ligi czwarte zwycięstwo odniósł Athletic. W derbach Kraju Basków drużyna z Bilbao do przerwy prowadziła z Realem Sociedad 2:0.

W 2. części  gry zespół z San Sebastian szukał swoich szans, ale po golu w końcówce udało się mu złapać jedynie kontakt bramkowy. Na więcej zabrakło czasu.

Dzięki kolejnym trzem punktom Athletic w La Lidze zrównał się punktami z FC Barceloną, ale dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu jest wyżej od mistrzów Hiszpanii.

W meczu drużyn walczących utrzymanie bez rozstrzygnięcia. Celta Vigo otworzyła wynik w wyjazdowej grze z Mallorką. Jeszcze przed przerwą gospodarze wyrównali.

Po pewne trzy punkty sięgnął beniaminek. UD Las Palmas nie dał szans, będącemu wciąż w dużym kryzysie, Villarrealowi. Gospodarze wygrali 3:0 i w tabeli plasują się już na 7. lokacie.

W sobotę czeka nas jeszcze jedno spotkanie. Walcząca o utrzymanie Granada zagra w Sewilli z Realem Betis. W wyjściowym składzie gości znalazło się miejsce dla Kamila Piątkowskiego. Polak zaliczy debiut w La Lidze.

1:1 - Larin 43'

Athletic Bilbao - Real Sociedad 2:1 (2:0)
1:0 - Berenguer 30'
2:0 - Berenguer 42'
2:1 - Oyarzabal 87'

Real Betis - Granada CF (21:00)

Żyjemy w iluzji. "Coś poszło bardzo, bardzo źle" (OPINIA)
FC Barcelona walczy o 17-letni talent. Poprzednia oferta została odrzucona

Oglądaj mecz Real Betis - Sevilla FC na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)